http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
www.zsostrzelce.pl
Autor: Administrator   
11.11.2015.
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową  
www.zsostrzelce.pl
 
RELACJA Z PRAWYBORÓW W ZSO W STRZELCACH OPOLSKICH
Autor: Piotr Paszek   
26.10.2015.
22 października 2015 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących
w Strzelcach Opolskich odbyły się prawybory do Sejmu RP. Każdy uczeń szkoły miał szansę oddania głosu na odpowiadający mu komitet wyborczy, który zarejestrował swoje listy w okręgu opolskim. W auli stała urna, która umożliwiała oddanie głosu. Dzień później
w auli ogłoszono wyniki prawyborów.
diagram

Czytaj całość
 
40 OLIMPIADA J. ANGIELSKIEGO: PLATFORMA TRENINGOWA
Autor: mgr Dominika Lelicka   
26.10.2015.
Uwaga licealiści! Już dzisiaj możecie skorzystać z platformy treningowej z testami z języka angielskiego, dostępnej  nie tylko dla uczniów przygotowujących się do olimpiady (etap szkolny już 16 listopada o godz. 9.00), ale dla wszystkich, pragnących spróbować swoich sił w języku angielskim.
Platforma dostępna jest po uprzedniej rejestracji pod adresem http://rejestracja.oja.wsjo.pl   Podczas rejestracji należy podać swój adres email oraz wymyśleć i wpisać swoje hasło, które ma być wykorzystane do logowanie się do platformy.
Po ok 15 minutach od dokonania rejestracji można już zalogować się do platformy na stronie: https://www.e-wsjo.pl/olimpiadyjezykowe   Logowanie odbywa się przez wpisanie swojego adresu e-mail i podanie wybranego podczas rejestracji hasła.
Proszę zwrócić uwagę na poprawność wpisywanego adresu e-mail przy rejestracji, przy podaniu błędnego lub nieistniejącego adresu e-mail rejestracja i logowanie się do platformy nie będą możliwe, serwer platformy weryfikuje adresy.
 
Spotkanie autorskie w klasach Montessori
Autor: Karolina Piosek (uczennica klasy 2d)   
22.10.2015.
17 października klasę 2d i 1c odwiedził  Pan Piotr Smykała-pasjonata historii lokalnej oraz autor wielu książek. Tematem spotkania była historia naszej szkoły. Na koniec spotkania mogliśmy zadać nurtujące nas pytania na temat Strzelce Opolskich i ich okolic. Obie klasy były bardzo zadowolone, że mogły dowiedzieć się czegoś więcej o patronie szkoły oraz  swoim miejscu nauki.
P1040467.jpg
P1040468.jpg
 
Drugi raport z Danii
Autor: mgr Marcin Kos   
22.10.2015.
Mijają kolejne dni naszej wymiany, a za nami m.in. lekcja ludowego tańca duńskiego, podczas której spotkaliśmy również wymianę z Belgii. Wczoraj odwiedziliśmy drugie największe miasto kraju, czyli Aarhus – miasto uśmiechu. W Moesgaard Museum zobaczyliśmy wystawę historii ludzkości, a w ARoS Aarhus Kunstmuseum oprowadzono nas po wystawie impresjonistów, gdzie pokazane były obrazy Moneta, Pissarro czy Degasa. Na uwagę zasługują bryły budynków obu muzeów. Moesgaard wyrasta z ziemi, a jego dach pokryty jest trawą, natomiast ARoS to zwarta bryła zwieńczona tarasem widokowym w kolorach tęczy, z którego można oglądać panoramę miasta w różnych odcieniach. Do tego zakupy i speed dating  w autobusie polegający na nawiązaniu krótkiej rozmowy z duńskimi uczniami – innymi niż nasi partnerzy wymiany.
IMG_3659.jpg
IMG_3664.jpg
IMG_3672.jpg
Czytaj całość
 
zostań łamaczem szyfrów
Autor: Dyr. Jan Wróblewski   
22.10.2015.
konkurs ZOSTAŃ ŁAMACZEM SZYFRÓW
 
VI OLIMPIADA J.ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW- ETAP SZKOLNY
Autor: mgr Dominika Lelicka   
21.10.2015.
Rozpoczął się 1 etap olimpiady j. angielskiego i potrwa do 17.11.2015r. Można już zgłaszać się do swoich nauczycieli j. angielskiego po hasła i loginy potrzebne do zalogowania się na platformę, na której znajduje się test.
Przed rozwiązaniem testu proszę KONIECZNIE zapoznać się z INSTRUKCJĄ-DLA-UCZESTNIKÓW .
POWODZENIA!
 
VI Olimpiada Języka Hiszpańskiego
Autor: mgr Beata Kurzeja   
21.10.2015.
Etap szkolny VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego odbędzie się 19 listopada 2015 roku. Uczniowie zainteresowani udziałem w Olimpiadzie proszeni są o wypełnienie formularza na stronie https://ojh.edu.pl/form/uczen/index2.php do 31 października 2015 roku.
 
XXIII Olimpiada Informatyczna
Redaktor: mgr inż. Michał Franczak   
21.10.2015.
 W poniedziałek 19 października, rozpoczęły się zawody I stopnia XXIII Olimpiady Informatycznej. Już teraz zachęcam do startu wszystkich zainteresowanych uczniów szkół średnich, a także szkół gimnazjalnych i młodszych! W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z dokumentem Zasady organizacji zawodów tej edycji Olimpiady.
Czytaj całość
 
stypendium Prezesa Rady Ministrów
Autor: Dyr. Jan Wróblewski   
21.10.2015.
Dnia 21 października 2015 r., w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu., odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2014/2015. Stypendystom dyplomy wręczali Wojewoda Opolski – Ryszard Wiczyński oraz Opolski Kurator Oświaty – Halina Bilik. Dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów odebrała również Oliwia Koteluk uczennica klasy III naszego liceum. Serdeczne gratulacje dla Oliwi, jej rodziców i nauczycieli.
Oliwia Koteluk

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 588