http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

SZKOŁA Z PASJĄ NOC Z PASJĄ
Czasy PRL-u Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Kamila Superson Gomoła   
06.01.2014.
13 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w „Wieczorze z Pasją”, tym razem pod hasłem „Czasy PRL-u”.
20131213_172023.jpg
20131213_172704.jpg
20131213_173059.jpg
Czytaj całość
 
Wieczór w bibliotece Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Anna Zmuda   
15.12.2013.
W obecnym roku szkolnym „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych” obchodzony był dość nietypowo, ponieważ zaczął się 28 października, a zakończył 29 listopada „Wieczorem w bibliotece”. Tradycyjnie już uczniowie oraz nauczyciele mogli liczyć na dobrą zabawę, ponieważ panie bibliotekarki przygotowały zagadki, zadania i słodkie nagrody. Odwiedzający bibliotekę mieli również okazję obejrzeć wystawę najstarszych woluminów. Co więcej, przygotowany specjalnie na tę okazję ciekawy album „ Skandale z wyższych sfer”, poświęcony postaciom znanych artystów polskich, wprawił w osłupienie niejednego młodego czytelnika. Natomiast 29 listopada odbył się „Wieczór w bibliotece” pod znakiem czarownic i magów. Panie bibliotekarki przybliżyły uczniom tragiczne losy kobiet, mężczyzn i dzieci (!) posądzanych o czary. Zaproponowały również książki traktujące o trzech wiekach krwawych prześladowań z antropologicznego oraz historycznego punktu widzenia. Uczniów najbardziej zainteresowały metody tortur, kopie rachunków za pobyt w więzieniu i proces, pytania zadawane w trakcie przesłuchania, jak również kopie cyrografów. Młodzież była wstrząśnięta postawą ludzi, zwłaszcza doby renesansu i oświecenia, wobec prześladowań domniemanych czarownic, uznając działania sądów za jawne ludobójstwo. Doszła także do wniosku, iż, mimo upływu czasu, człowiek raczej się nie zmienia, ponieważ nadal można spotkać kogoś wierzącego w uroki, wróżki, czarne koty.
Wieczór w bibliotece

Czytaj całość
 
Nocny Turniej Siatkówki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Agnieszka Gawlik   
03.12.2013.
W nocy z 22 na 23 listopada 2013 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących została zorganizowana NOC Z PASJĄ czyli NOCNY TURNIEJ SIATKÓWKI. Ogromne zainteresowanie turniejem wśród uczniów przerosło oczekiwania nauczycieli WF-u. Zgłosiło się 15 drużyn co łącznie dało 116 uczestników. Było to duże wyzwanie organizacyjne, ale oczywiście poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach równocześnie. Graliśmy każdy z każdym w poszczególnych kategoriach do 15 punktów i dwóch wygranych setów. W sumie rozegraliśmy 23 mecze. Drużyny podzielone były na 4 kategorie:
1) Dziewczęta klas gimnazjalnych
2) Dziewczęta klas licealnych
3) Chłopcy klas gimnazjalnych
4) Chłopcy klas licealnych
nocny turniej siatkówki

Czytaj całość
 
DETEKTYWISTYCZNY WIECZÓRW BIBLIOTECE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Zofia Sowa   
28.11.2012.
Frekwencja na trzecim już wieczorze, organizowanym przez Bibliotekę Zespołu Szkół Ogólnokształcących, jak zwykle była zadowalająca. Swoją obecnością zaszczycili nas nie tylko stali bywalcy (klasa III c gimnazjum), ale także dwaj uczniowie klasy I c, którzy już dziś zadeklarowali udział w kolejnym wieczorze.
Zebraliśmy się 23 listopada o godzinie 16.30 w auli naszej szkoły. Klasowi dżentelmeni postarali się o materace oraz odpowiednie rozmieszczenie krzeseł, natomiast dziewczęta zabrały się za przygotowanie herbaty (ze względu na ogromne pragnienie, parzonej kilkakrotnie – rzecz jasna,  nie z tej samej torebki ;)  ) oraz produktów spożywczych na potrzeby nie tylko przyszłej konsumpcji.
Colombo

Czytaj całość
 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2012 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Zofia Sowa   
22.10.2012.
W poniedziałkowy poranek pierwszego października dla wszystkich niechętnie wspinających się na pierwsze piętro naszej szkoły oparcie stanowiła niecodzienna poręcz. Po obu stronach schodów zawieszono bowiem ilustracje, których motywem przewodnim była książka. Również drzwi biblioteki nabrały odmiennego charakteru, informując przybyłych m.in. o tym, że nawet Barbie lubi czytać. Miało to przypomnieć uczniom oraz nauczycielom o obchodzonym w październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

Czytaj całość