http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

NOCNE UCZNIÓW ROZMOWY - czyli o psychologii nocą Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Aleksandra Kropielnicka   
22.11.2011.
Za nami pierwsza noc spędzona w szkole! I jak się okazało duchy, którymi tak nas straszono, postanowiły tym razem nie dawać znaku życia. Noc z psychologią w ramach szkolnego projektu „Noc z pasją” zgromadziła w auli 28 października 30 osób, tak z liceum, jak i z trzecich klas gimnazjum. Tematem przewodnim były relacje międzyludzkie.

Zastanawialiśmy się wspólnie, jak współczesne technologie wpłynęły na nasze więzi społeczne. Czy w erze „globalnej wioski”, dzięki mediom, internetowi, telefonom komórkowym, współczesnym komunikatorom, możliwością szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce – łatwiej jest nawiązywać i utrzymywać kontakty interpersonalne, czy też ponieśliśmy w tym względzie jakieś straty. Staraliśmy się znaleźć poprzez dyskusję, różnego rodzaju ćwiczenia i analizę materiału filmowego zarówno plusy, jak i minusy zaistniałej sytuacji. Nie zabrakło także zwyczajnej zabawy. Dobrze było wrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie najlepsze gry podwórkowe – okazuje się, że niektóre zabawy bawią wciąż niezależnie od wieku i mogą być dobrą alternatywą dla gier komputerowych (na pewno dużo bardziej sprzyjającą nawiązywaniu relacji i więzi społecznych). Nockę zakończyliśmy projekcją filmu „Gattaca”, pozostawiając wszystkich z refleksją, do czego może doprowadzić dalsza unifikacja i ludzkie dążenie do doskonałości, w jaki sposób wiedza i technologia mogą być wykorzystane przeciwko więzom społecznym, jak w przyszłości może wyglądać rasizm i dyskryminacja wprowadzona pod hasłem postępu i nauki.
Mamy ogromną nadzieję, że wszyscy uczestnicy „Nocki z psychologią” nie żałowali czasu spędzonego w szkole, a chętnych na kolejne doświadczenia pozalekcyjne zapraszamy już niebawem na kolejny etap rozwijania pasji, tym razem pt. NOC Z MUZYKĄ!

DSC08862.JPG
DSC08878.JPG
DSC08921.JPG
DSC09019.JPG
DSC09047.JPG
DSC09174.JPG
DSC09280.JPG
DSC09281.JPG
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »