http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Muzyczne objawienia czyli kolejna noc w szkole! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Aleksandra Kropielnicka & mgr Barbara Górecka Uryga   
12.12.2011.
I znowu cała noc w szkole, a po duchach ani widu ani słychu! Ale nie narzekamy, bo w nocy z 2 na 3 grudnia byliśmy świadkami innego rodzaju objawienia. Wyobraźcie sobie, że grupa około 30 osób, odpowiednio zmotywowana i zdyscyplinowana potrafi w ciągu dwóch i pół godziny przemienić się w całkiem niezły, trzygłosowy (sopran, alt i bas) chór! A to wszystko za sprawą profesjonalnego podejścia dyrygenta – w tej roli ks. Piotr Piontek, który począwszy od rozśpiewki, aż do finalnego wykonania utworu na schodach szkoły (cóż za akustyka!) ani na moment nie pozwolił nam zwątpić w nasze umiejętności!
W programie tej nocki znalazły się również zabawy z teorią muzyki, karaoke oraz film muzyczny – „Chicago”. Oprócz tego młodzi muzycy, którzy przynieśli do szkoły swoje instrumenty (skrzypce, gitary, flet poprzeczny) zorganizowali prywatny koncert dla pozostałych uczestników spotkania.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że atrakcje muzycznej nocki przyciągnęły do szkoły także niektórych nauczycieli (pani Katarzyna Kozłowska, pani Anna Rzeźniczek) z dyrektorem panem Janem Wróblewskim na czele, którzy wraz z organizatorami do późnych godzinnych nocnych brali udział w każdym punkcie programu.
Innymi słowy – tej nocy warto było nie spać! A wszystkich zainteresowanych kolejnymi mocnymi wrażeniami zapraszamy już 24/25 lutego na nocne czuwanie pod hasłem „NOC Z TEATREM”.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »