http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Bądź człowiekiem i ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
27.04.2012.

Akcje: PUSTA MISKA i KARMIMY PSIAKI

 

 
Jest rzeczą pewną, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się nad adopcją psa czy kota. To przecież nic dziwnego. Zwierzęta są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, to one nas rozumieją, czasem lepiej niż my siebie samych. I choć nie zostały obdarzone ludzką mową, to i tak traktujemy je jak prawdziwych członków rodziny.

 Ktoś może zapytać: skoro tak to dlaczego w naszym kraju działają jeszcze schroniska dla bezdomnych zwierząt? No właśnie. Dlaczego ludzie porzucają niechciane czworonogi, które później samotnie odkrywają, że świat nie ogranicza się tylko do ciasnych i wiecznie ciemnych pokoi swoich byłych „właścicieli”. Czy powodem tego jest szybkie i liczne wydawanie potomstwa? A może ciągły przyrost masy psa? Dlaczego ludzie są tacy nieczuli?
 Błąkające się zwierzęta z czasem trafiają do odpowiednich przytułków. Tam ich sytuacja wcale się nie poprawia. W schroniskach zaczyna brakować podstawowych produktów, takich jak karma, koce, poduszki, legowiska czy zabawki. Weterynarze muszą odmawiać dalszej pomocy medycznej, gdyż brakuje im odpowiednich leków, najczęściej sprowadzanych zza granicy, a nie mają szans na pozyskanie dotacji z Unii.
 I właśnie z tego powodu zostały zawiązane liczne akcje happeningowe mające na celu poprawę bytu zwierząt ze schronisk. Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w dwóch z nich:

 

Pusta Miska to strona internetowa, dzięki której możemy pomagać zwierzętom na różne sposoby: zaadoptować wybranego psa lub kota, zaopiekować się nim wirtualnie lub codziennie wchodzić na stronę i klikać na logo pustej miski (im większa liczba kliknięć, tym większa ilość karmy dla zwierzaków). Dzięki tej stronie wiele czworonogów odzyskało szanse na normalne życie. Przecież to tak niewiele... Codziennie spędzamy dużo czasu przy komputerze. Co nam szkodzi jedno kliknięcie…


Karmimy Psiaki to akcja już trochę inna. Obecnie jej celem jest zbieranie funduszy na schronisko w Zabrzu. Happening poparli między innymi Martyna Wojciechowska, Kamil Bednarek i GrubSon. Zasady uczestnictwa są równie proste: wystarczy wpisać swoje imię i adres e-mail – i nic więcej! Podjęcie takich działań przez trzy osoby to dodatkowy posiłek dla dowolnie wybranego wcześniej psiaka.

 

materiał opracowany przez:
Magdalenę Szczepaniak
Wojciecha Zdobylaka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »