http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

All 4 Water, Water 4 All Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Maria Hadasik   
13.09.2013.
W dniach 28.08 – 04.09 na Węgrzech w miejscowości Sárospatak odbył się międzynarodowy projekt pod tytułem „All 4 Water, Water 4 All”. Uczestniczyło w nim 10 uczniów z naszego liceum wraz z 2 nauczycieli. Oprócz grupy gospodarzy z Węgier w projekcie wzięli udział także uczniowie z Niemiec i Holandii.
All 4 Water

Projekt miał na celu zwiększenie zainteresowania młodzieży problemami ochrony środowiska. Zostaliśmy podzieleni na 5 grup: badania jakości wody, flory i fauny, gospodarki wodnej, a także grupę medialną oraz teatralną. Każdy włożył w swoją pracę dużo wysiłku, a wyniki naszych badań przedstawiliśmy w postaci prezentacji w ostatni dzień naszego pobytu w Sárospatak. Oprócz pracy mieliśmy także dużo czasu na relaks – Węgrzy przygotowali dla nas plan pełen ciekawych zajęć. Zwiedzaliśmy okolicę, pływaliśmy kajakami, byliśmy na basenie, graliśmy w różne gry zespołowe, uczyliśmy się tradycyjnych węgierskich piosenek i tańców. Było dużo śmiechu i zabawy.
All 4 Water

04.09 pożegnaliśmy się z Węgrami i wraz z grupą niemiecką i holenderską dodatkowo pojechaliśmy na 2 dni do Budapesztu. Zwiedzaliśmy miasto, spędzaliśmy razem czas i towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Niestety 06.09 nadszedł czas pożegnania i każda z grup udała się do swojego kraju.
Przez tych 10 dni wszyscy bardzo zżyliśmy się ze sobą i do Polski przywieźliśmy nie tylko nową wiedzę, ale także niesamowite wspomnienia!
All 4 Water

 
« poprzedni artykuł