http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Pokaż język: I Know I Can z udziałem naszych gimnazjalistów! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Katarzyna Kozłowska   
14.03.2014.
W poniedziałek (3 marca br.) blisko 40 gimnazjalistów zaprezentowało się na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w trzeciej edycji konkursu "Pokaż Język: I know I can" organizowanego przez Danutę Jazłowiecką i NCPP pod patronatem Ryszarda Zembaczyńskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz Haliny Bilik, Opolskiej Kurator Oświaty.
Pokaż język

W tegorocznej edycji z językiem angielskim zmierzyli się również uczniowie naszego gimnazjum formując grupę UNDERGROUND w składzie: Julia Biernat, Katarzyna Paprota, Wojciech Zdobylak (wszyscy z klasy IIIa), i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w konkursie tym nie chodziło tylko o zaśpiewanie piosenki w języku angielskiem w zespole właśnie. Cała trudność polegała na utworzeniu własnej wersji piosenki do trzech wskazanych przez organizatorów utworów: Pharrell Williams „Happy”, The Script „Hall of Fame” oraz „My Way” Franka Sinatry. To właśnie do uczestników należała decyzja, którą z tych piosenek zdecydują się przerobić. Najważniejsza zasada – całość ma być zaśpiewana w języku angielskim i nieść ze sobą pozytywne przesłanie. Dodatkowo, trzeba było zachować oryginalny refren. To nie były jednak jedyne przeszkody do pokonania. Dodatkowo uczniów ograniczał czas, dość niekorzystny, bowiem był to okres ferii zimowych. Nasi uczniowie zadaniu sprostali doskonale współzawodnicząc z ponad 80 zespołami z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Do szczęścia zabrakło niewiele. Jednak członkowie zespołu Underground skorzystali z zaproszenia pani europoseł Danuty Jazłowieckiej i wzięli udział w wielkim finale gdzie wespół z innymi zespołami oraz szacownym jury w składzie: Anna Panas (piosenkarka i artystka), Danuta Jazłowiecka, Agnieszka Jurowicz (Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Polskiej Piosenki), Roman Hudaszek (muzyk i kompozytor znany m.in. z Grupy MoCarta) oraz Eoin McHugh (lektor języka angielskiego) wysłuchali utworów 11 zespołów zakwalifikowanych do ścisłego finału. Emocji było wiele. Wrażeń jeszcze więcej, szczególnie, iż trud każdego z zespołu został doceniony przez organizatorów i nagrodzony upominkami wręczanymi przez panią europoseł Danutę Jazłowiecką osobiście na scenie Narodowego Centrum Piosenki Polskiej. Jury podkreślało wielokrotnie wysoki poziom merytoryczny, językowy oraz artystyczny wszystkich zespołów przystępujących do konkursu.
Wspaniała przygoda, doskonałe rozpoczęcie nauki po feriach zimowych, wielkie doświadczenie dla obserwujących oraz zachęta dla uczniów – dzisiaj z gimnazjum, a w przyszłym roku z liceum – by wziąć udział w konkursie adresowanym do licealistów: Pokaż język: Odkryj Szekspira. Zwłaszcza, że oczekujące na potencjalnych zwycięzców nagrody główne są wielce interesujące – wizyta w Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Powodzenia w przyszłym roku.
I know you can !
20140303_140544.jpg
20140303_140603.jpg
20140303_140727.jpg
20140303_140750.jpg
20140303_140818.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »