http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Konkurs "Pokaż nam język" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Artur Gołdyn   
02.04.2014.
Piotr Bielak, uczeń naszego LO zajął pierwsze miejsce w finale regionalnym konkursu „Pokaż nam język” w języku niemieckim, który odbył się 27 marca 2014w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu i zakwalifikował się do superfinału, który odbędzie się w Poznaniu. W konkursie brali udział również uczniowie drugiej klasy LO: Jessica Janda i Dawid Wąsik.
P3273377.jpg
P3273383.jpg
P3273388.jpg
W konkursie mogą wziąć uczniowie z języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego. Nie ma jednak możliwości przystąpienia do rozwiązania testu z więcej niż jednego języka.
I etap konkursu to zawody szkolne. Stanowią one etap kwalifikacyjny, którego zadaniem jest wyłonienie reprezentacji szkoły do etapu II i III (półfinału i finału regionalnego). Zawody szkolne odbywają się za pośrednictwem Internetu. Polegają one na udzieleniu przez każdego z uczestników konkursu odpowiedzi na 40 zamkniętych pytań testowych, odrębnych dla każdego języka konkursowego.
Półfinał regionaln ma formę testu pisemnego zawierającego 100 pytań sprawdzających znajomość języka i kultury krajów angielsko-, hiszpańsko - i niemieckojęzycznych oraz dodatkowe pytanie otwarte z zakresu tematycznego XIV edycji konkursu. Czas trwania testu wynosi 90 minut.
Do finału regionalnego (III etap) kwalifikuje się po 5 reprezentantów z każdego języka, którzy otrzymali najlepszy wynik w części 1 testu pisemnego w etapie II.
Superfinał, czyli ogólnopolski finał konkursu „Pokaż nam język”, będzie się składał z dwóch części: debaty moderowanej oraz wygłoszenia oświadczenia na temat zadany przez Organizatora.
Trzymamy kciuki!!!!!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »