http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

II Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Beata Kurzeja i mgr Magdalena Niedbałka   
14.03.2015.
Z radością informujemy, że 12 marca w naszej szkole odbył się II Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie naszej szkoły jak i również uczniowie PG2 w Strzelcach Op., PG w Izbicku oraz PG w Ujeździe. Większość zaśpiewanych utworów była w języku angielskim, ale pojawiły się też utwory w języku, francuskim i hiszpańskim. Głównym celem festiwalu było zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych, pokazanie nowych możliwości edukacji, zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką obcojęzyczną, pokazanie swoich umiejętności językowych i uzdolnień muzycznych, oraz świetna zabawa poprzez integrację młodzieży.
II Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
Punktualnie o godz. 16.30 rozbrzmiały fanfary, a na scenie ukazali się nasi wspaniali prowadzący: Wojtek Goska oraz Magdalena Bartosiewicz. Po słowach powitania w 5 językach, wyszli na scenę i zaśpiewali swoje piosenki następujący uczniowie: Szymon Zdobylak, Karolina Mróz, Marta Wacławczyk, Rafał Kaniak, Wiktoria Żaczek, Natalia Stasewicz, Aneta Drabik, Barbara Włoszek, Kinga Śmiałek oraz kwartet Cantemus w składzie: Anna Franik, Agnieszka Rzeska, Hanna Plachetka i Zbigniew Gajda.
Każdy z uczestników pokazał się ze znakomitej strony i zaskoczył swoim talentem niejednego widza. Najtrudniejsze zadanie należało jednak do naszego zacnego Jury: wyłonić zwycięzcę. Jury miało spore trudności w ogłoszeniu werdyktu, gdyż poziom festiwalu był bardzo wyrównany a nasi wykonawcy zaskoczyli śpiewem, muzykalnością oraz prezentacją utworów. Po długim, pełnym napięcia i nerwów oczekiwaniu, Jury ogłosiło wyniki. I miejsce zajął kwartet Cantemus, który wykonał utwór w języku francuskim „Tourdion”. II miejsce zajęła Aneta Drabik za piosenkę w języku angielskim „XO” amerykańskiej wokalistki Beyoncé. III miejsce przyznano Natalii Stasewicz, która wykonała piosenkę w języku angielskim „Moon on the Water”. Dodatkowo przyznane zostały 2 wyróżnienia dla Wiktorii Żaczek oraz Szymona Zdobylaka.  GRATULUJEMY!
Po tym, jak Jury udało się na naradę, na scenę wyszli uczniowie z Danii, którzy w tym czasie brali udział w wymianie z uczniami naszego Liceum, aby opowiedzieć o swojej szkole. Zaśpiewali oni również piosenkę, którą odśpiewują w każdy piątek po zakończeniu lekcji. Następnie zaprezentował się chór Sursum Corda prowadzony przez panią Barbarę Niedworok i umilił nam czas długiego oczekiwania na werdykt.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu festiwalu a w szczególności dziękujemy Radzie Rodziców ZSO w Strzelcach Op. oraz wydawnictwom Macmillan, Egis i Nowela za ufundowanie nagród. Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom. Dziękujemy wspaniałej publiczności, która dzielnie kibicowała wszystkim wykonawcom. Mamy nadzieję, że emocji i wrażeń nie brakowało!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »