http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

38. Olimpiada Języka Niemieckiego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Artur Gołdyn   
14.04.2015.
W dniach 27.03 ─ 29.03.2014 odbył się w Poznaniu centralny etap 38. Olimpiady Języka Niemieckiego, do którego zakwalifikowano 65 osób z całej Polski. To wielkie osiągnięcie dla Sabiny Schlappy ze strzeleckiego Liceum Ogólnokształcącego, że znalazła się w finale.
Sabina Schlappa

Olimpiada Języka Niemieckiego to stały element w krajobrazie każdej szkoły. Niestety, test olimpiady jako forma weryfikowania swych osiągnięć może często rodzić obawy. Nie jest on bowiem dla uczniów dobrych - jest tylko dla bardzo dobrych i zmotywowanych. A to dopiero namiastka potencjalnego, możliwego do osiągnięcia, sukcesu. Po etapie szkolnym Komisja Okręgowa OJN w Opolu kwalifikuje uczestników, którzy osiągnęli 70% ogólnej liczby punktów do etapu wojewódzkiego. Przekroczenie tego pułapu przy wyśrubowanym poziomie testu to nie lada osiągnięcie. W obecnym roku udało się to sześciu osobom ze strzeleckiego Liceum.    
    Katalog wymagań OJN obejmuje kilka obszarów wiedzy – są tam treści z zakresu polityki, historii, życia społeczno-gospodarczego nie tylko Niemiec, ale i Austrii i Szwajcarii. Każdy uczestnik zobligowany jest do przeczytania i interpretacji dwóch dzieł literackich sprzed roku 1945 oraz trzech po tej dacie. Najchętniej wybierani autorzy to: Franz Kafka, Max Frisch, Erich Maria Remarque i Herman Hesse.

    Centralny etap OJN odbywa się w Poznaniu w Wyższej Szkole Języków Obcych S. B. Lindego, a jego bezpośrednim organizatorem jest Towarzystwo Neofilologiczne.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »