http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Z wizytą w Londynie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: mgr Zofia Sowa   
10.10.2015.

To już tydzień, odkąd uczniowie klas III a i III c gimnazjum wrócili z trwającej 7 dni (27.09. – 3.10.2015 r.) wycieczki do w stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu, na której byli wraz z opiekunami, p. Wiktorem Damaszkiem, p. Katarzyną Kozłowską, p. Beatą Kurzeją i p. Zofią Sową. Tydzień spędzony bardzo aktywnie szybko minął i dziś pozostały tylko wspomnienia.

Oto niektóre z nich:

„Mile spędzony czas z osobami, o których nawet nie miało się pojęcia, że są takie supi *.* Zakupyyyyyy *.*, ciekawe miejsca, które zwiedzaliśmy, np. Katedra św.Pawła, gdzie na samej górze ze strachu sie popłakalam. No i ogólnie było mega, takie wrażenia. Chciało by sie tam zostać *.*”

„Każdy bał się, że nasz autobus nie wytrzyma 20godz., a nie było tak źle. Była to chyba też jedna z najlepszych części wycieczki”.

„Najlepszą dla mnie atrakcją był pierwszy dzień, czyli rejs po Tamizie i London Eye. Podobała mi się również katedra św. Pawła (widok z wieży wynagrodził wspinanie się po tych wszystkich schodach). Jednak podróż autobusem nie była zbyt wygodna, podczas jazdy nie dało się zasnąć i wszystko po kolei drętwiało...”

„Byłam bardzo mile zaskoczona naszą wycieczką. Cały plan był przemyślany i ułożony tak, że nie tylko zwiedziliśmy przeróżne wspaniałe miejsca, ale także mieliśmy czas dla siebie. Wszystko było bardzo ciekawe. Jedną z największych atrakcji było London Eye, z którego cala wycieczka mogła podziwiać panoramę cudownego miasta. Warto również pochwalić panią przewodnik, która wszystko nam opisała i oprowadziła nas po stolicy Anglii oraz nauczycieli opiekunów, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo, jednocześnie integrując się z nami. Uważam, iż warto było pojechać do Londynu i zwiedzić to przepiękne miasto, wykorzystując przy tym język, którego już trzeci rok uczymy się na rozszerzeniu”.

„Wycieczka, na którą większość z nas czekała całe gimnazjum, okazała się być jeszcze bardziej niesamowita, niż mogliśmy sobie wyobrazić. Nie jestem w stanie określić, jaka część programu najbardziej mi się podobała, ponieważ wszystko po prostu zachwycało. Nasza Pani przewodnik mówiła mało, ale tyle, abyśmy wiedzieli wszystko, co było ważne w danym miejscu. Opiekunowie swoje zadania wypełnili w stu procentach, sprawiając że nasza grupa była bardzo dobrze zorganizowana”.

„Moim zdaniem najlepsze było London Eye i Oxford Street. Ale ogólnie wszystko było fajne. Na tej wycieczce poznaliśmy się lepiej i mieliśmy możliwość wykorzystania języka, którego uczymy się od 1 klasy w praktyce. Podsumowując, uważam wycieczkę za bardzo udaną”.

„Najbardziej podobało mi się Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds oraz Muzemu Historii Naturalnej. Wspaniale prezentowały sie również najpopularniejsze miejsca Londynu, takie jak London Eye czy Big Ben. Dzięki tej wycieczce, odważyliśmy się używać języka angielskiego w praktyce oraz poznaliśmy wielu nowych ludzi, inną kulturę. Ten wyjazd był bardzo udany”.

„Ciekawym przeżyciem była przeprawa przez Eurotunel, ale najwięcej emocji wywołała podróż metrem. Powrót do hotelu tym środkiem transportu w piątkowy wieczór można śmiało zaliczyć do jednej z atrakcji wycieczki jako formy szkoły przetrwania”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »