http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej
Autor: mgr Zofia Sowa   
18.10.2014.
W przeddzień Święta Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Liczne grono nauczycieli, uczniów oraz pozostałych pracowników szkoły powitał przewodniczący samorządu Uczniowskiego Szymon Zdobylak. W trakcie uroczystości głos zabrali Dyrektor szkoły - pan Jan Wróblewski, Wicestarosta powiatu Strzeleckiego - pan Waldemar Gaida oraz przewodniczący Rady Rodziców - pan Bogusław Salachna.
Belfry 2014

Czytaj całość
 
wycieczka do Francji i Hiszpanii
Autor: Karolina Lachacz   
15.10.2014.
Naszą wycieczkę do Francji i Hiszpanii rozpoczęliśmy 04.10. wyjazdem ze Strzelec Opolskich. Po całonocnej podróży dotarliśmy do Paryża, gdzie minął nam kolejny dzień. Wspięliśmy się na Łuk Triumfalny oraz Wieżę Eiffle'a, podziwialiśmy Pola Elizejskie i Marsowe, jak również wyspę La Cite, na której znajduje się katedra Notre Dame. Ostatnią atrakcją we Francji był wieczorny rejs po Sekwanie.
 

Czytaj całość
 
Pasowanie uczniów klas I gimnazjum
Autor: mgr Beata Mehlich   
15.10.2014.
Dnia 2 października 2014 roku miało miejsce w naszej szkole bardzo ważne wydarzenie. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum w obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego oraz rodziców przystąpili do uroczystego ślubowania oraz pasowania na ucznia gimnazjum. Wszyscy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali z rąk dyrektora  Jana Wróblewskiego dyplomy oraz tarcze szkolne. Po części oficjalnej uroczystości wszyscy zaproszeni goście mogli wspólnie zobaczyć program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III b gimnazjum oraz ocenić występy nowo upieczonych pierwszoklasistów.
Czytaj całość
 
Goście z Kraju Kwitnącej Wiśni
Autor:   
11.10.2014.
22 września gościliśmy w naszej szkole panią Barbarę Yoshida, z zawodu artysta plastyk oraz Masakatsu Yoshida, wykładowcę Uniwersytetu Łódzkiego, w Zakładzie Azji Wschodniej oraz w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych na Wydziale Filologii Japońskiej w Łodzi. Podczas spotkania nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ogólną wiedzą o Japonii, poznać historię pisma japońskiego. Uczyli się także zwrotów grzecznościowych po japońsku oraz kaligrafowali znaki kanji. Dla wielu z nas było to pierwsze spotkanie z kulturą japońską.

Czytaj całość
 
wymiana
Autor: mgr Robert Stelmach   
09.10.2014.
W dniach 23-30 września uczniowie liceum gościli u siebie grupę uczniów z partnerskiej szkoły Conrad-von-Soest-Gymnasium z Soest. Tegoroczna wymiana młodzieży zbiegła się z jubileuszem 20-lecia partnerstwa obu szkół. Uczniowie spędzili 2 dni w Krakowie, gdzie zwiedzali Rynek, Wawel oraz Kazmierz, a paru szczęśliwcom udało się spotkać i porozmawiać z panem Zbigniewem Wodeckim. Oprócz tego młodzież miała okazję zobaczyć interaktywną wystawę niemieckiej grupy artystów //////////fur//// oraz pograć w kręgle. Po przyjeździe do Strzelec grupa pracowała nad polsko-niemieckim słowniczkiem młodzieżowym, gościła u starosty powiatu strzeleckiego, uczestniczyła w podsumowaniu dotychczasowych projektów zrealizowanych przez liceum ze szkołą partnerską w Soest oraz rozegrała mecze piłki siatkowej w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Weekend goście z Niemiec spędzili ze swoimi partnerami ze Strzelec, którzy zapewnili im z pewnością ciekawe atrakcje. Uczniowie z Soest mogli poznać Polskę, skosztować śląskiej i polskiej kuchni oraz poznać język.
DSC_3388.JPG
DSC_3408.JPG
DSC_3468.JPG
Czytaj całość
 
informacja dla maturzystów
Redaktor: Administrator   
09.10.2014.
Na stronie CKE powstała specjalna zakładka poświęcona zmienionemu egzaminowi maturalnemu. Można tam znaleźć m.in. informatory z poszczególnych przedmiotów (zawierają opis egzaminu i przykładowe zadania z rozwiązaniami), przykładowe zestawy zadań (wraz z rozwiązaniem i omówieniem). Do końca października na wspomnianej stronie zostaną opublikowane przykładowe zadania na egzamin ustny z języka polskiego (z przykładami realizacji oraz komentarzami dla ucznia) oraz film ilustrujący sposób przeprowadzania części ustnej egzaminu z języka polskiego z wykorzystaniem komputera.
 
KNOW AMERICA
Redaktor: Administrator   
09.10.2014.
plakat konkursu Know America
 
Informacje opomocy stypendialnej
Autor: mgr Barbara Niedworok   
07.10.2014.
Uczniowie, wielu z was złożyło wnioski we wrześniu dot. pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W związku z licznymi pytaniami  z waszej strony informuję, że lista uczniów uprawnionych do otrzymania stypendium zostanie opublikowana w miesiącu listopadzie na stronie Urzędu Marszałkowskiego www.opolskie.pl (zakładka – Nauka i edukacja).
 
Trwa nabór do chóru szkolnego
Autor: mgr Barbara Niedworok   
07.10.2014.

Lubisz śpiewać? Muzyka jest dla Ciebie pasją?
Chcesz spędzić czas w sympatycznym gronie?
PRZYJDŹ!

W każdą środę o godz. 15.10 odbywają się próby chóru w sali nr 2

Czekamy na  CIEBIE!

Dodatkowe informacje, zapisy na próbie chóru lub  w s.13 (u psychologa szkolnego p.Barbary Niedworok)

 
39 Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego
Autor: mgr Kamila Superson-Gomoła   
05.10.2014.
17 listopada odbędzie się etap szkolny 39 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Osoby zainteresowane udziałem, proszone są o zgłaszanie się do nauczycieli uczących. W celu wsparcia uczniów przygotowujących się do zawodów I stopnia (szkolnych), przygotowany został  pakiet informacyjno-treningowy przesyłany pocztą elektroniczną. Uczniowie, którzy chcieliby otrzymać taki pakiet, proszeni są o przesłanie na adres: pakiet@wsjo.pl e-maila o treści: "Zamawiam pakiet". Jednocześnie, do uczniów, którzy zamówią pakiety, przesyłane będą na ich adresy e-mail wszelkie informacje dotyczące przebiegu Olimpiady i ich udziału w niej. Laureaci oraz finaliści olimpiady zostaną zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka angielskiego.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 140 z 588