http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO
Redaktor: mgr Marcin Kos   
19.08.2014.
Na stronie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego opublikowane są tematy etapu szkolnego na rok 2014/2015. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w tych zawodach. Laureaci i finaliści OLiJP  są zwolnieni z egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Szczegóły u polonistów. Link do tematów:
http://www.olijp.pl/?q=node/2128
 
wykaz podręczników na rok szkolny 2014/15
Autor: Dyrekcja   
08.07.2014.

>>WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO GIMNAZJUM<<

>>WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO LICEUM<<

 
Centrum Nauki Kopernik
Autor: Karolina Lachacz i mgr Magdalena Rył   
01.07.2014.
„Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe”.
Albert Einstein
CNK

26 czerwca 2014 siedemnaścioro uczniów z naszej szkoły, którzy uzyskali znaczące osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce w tym roku szkolnym lub wyróżniali się w innych dziedzinach na tle szkoły, wzięło udział w międzyszkolnej wycieczce do Warszawy. Wcześnie rano wyruszyliśmy w drogę i po kilku godzinach dotarliśmy na miejsce. Celem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik. Odwiedziliśmy planetarium, gdzie staliśmy się uczestnikami podróży kosmicznej oraz zobaczyliśmy ciekawe wystawy związane z człowiekiem, biologią, fizyką i chemią, np.: „Człowiek i środowisko”, „Re:generacja”, „Strefa światła”. Obserwowaliśmy prace w laboratorium i wykonywaliśmy eksperymenty naukowe, które obrazowały ciekawe i często zaskakujące zjawiska przyrody. Następnie zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną.
Czytaj całość
 
Eksplozja talentów!
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
27.06.2014.
 
25 czerwca odbył się już czwarty
 
SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW
 
 
Wasze talenty wypełniły aulę szkolną!
 
Szesnaście grup projektowych udowodniło,
że nauka może być przygodą, zabawą
oraz ciekawym spotkaniem  fantazji uczniowskiej z doświadczeniem nauczyciela.
 
 
 
marsz nordic walking
Autor:   
26.06.2014.
marsz nordic walking
 
Szkolenia i warsztaty
Autor: mgr Joanna Orzeł   
23.06.2014.
szkoła współpracy - szkolenia i warsztaty

W ramach projektu przedstawiciele RUN (rodziców, uczniów i nauczycieli) brali udział w warsztatach, celem których było podniesienie kompetencji w zakresie umiejętności podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole. Zajęcia były doskonalą okazją do wymiany doświadczeń z innymi szkołami w kwestii aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły RUiN. Najważniejszym jednak zadaniem było tworzenie, pod okiem eksperta, odpowiedniego dla naszej szkoły programu aktywnej współpracy pomiędzy uczniami, nauczycielami a rodzicami. W ten oto sposób powstał program „Zróbmy krok, zostawmy ślad”, którego założenia będą realizowane przez kolejne miesiące.
Czytaj całość
 
X FESTIWAL KRÓTKIEGO METRAŻU FRANCUSKOJĘZYCZNEGO
Autor: mgr Joanna Orzeł   
23.06.2014.
Trzeci już raz grupa naszych filmowców w składzie Oliwia Koteluk, Wiktoria Jonderko i Marcelina Koteluk wzięła udział w finale X Edycji Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego. Miejscem spotkania młodych adeptów sztuki filmowej była jak co roku Zielona Góra. Motyw przewodni tegorocznych filmów konkursowych to:  rura – le tuyau. W finałowym pokazie uczestniczyło ponad trzydzieści zespołów reprezentujących szkoły z Polski, Czech i Francji. Uczestnicy festiwalu mieli również okazję wziąć udział w warsztatach filmowych prowadzanych przez znane postacie świata filmowego, min. Raphaela Lewandowskiego, twórcy filmu  „Kret”. Gratulujemy naszym licealistom i zapraszamy do obejrzenia ich  filmu  „Le tuyau marque du crime” na http://www.dailymotion.com/FCFPologne .
DSC07820.jpg
DSC07829.jpg
DSC07830.jpg
 
II Warsztaty Pierwszej Pomocy
Autor: mgr Joanna Orzeł   
23.06.2014.
W środę, 18 czerwca 2014 roku, pięć uczennic naszego liceum wzięło udział w II Warsztatach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Komedę Wojewódzką Straży Pożarnej w Opolu. Uczestnicy warsztatów doskonalili swoje umiejętność z zakresu udzielania pierwszej pomocy  w przypadku oparzeń, złamań, zadławień, ataku epilepsji oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED. W programie były również wykłady poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą oraz pokaz grupy antyterrorystycznej.
CAM00113.jpg
CAM00114.jpg
CAM00116.jpg
CAM00119.jpg
CAM00123.jpg
 
ergo sum
Autor: mgr Wiesława Tubek   
23.06.2014.

Najnowszy numer kwartalnika naszej szkoły ...ergo sum!!! Po prostu - jestem już do pobrania

ergo sum!!! Po prostu - jestem 1/2014

 
debaty
Autor: mgr Joanna Orzeł   
13.06.2014.
Pierwszym etapem realizacji programu Szkoła Współpracy były debaty przeprowadzone wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. W trakcie debat jej uczestnicy dyskutowali na tematy takie jak:
szkoła współpracy - debata
  1. Jaka jest nasza szkoła?
  2. Jak wygląda współpraca w naszej szkole pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami?
  3. W jakim stopniu czujemy się współodpowiedzialni za naszą szkołę?
  4. Co możemy zmienić w naszej szkole, by współpraca pomiędzy trzema podmiotami układała się jeszcze lepiej?
Zarówno uczniowie jak i nauczyciele wskazywali na potrzebę usprawnienia przepływu informacji, zakupu nowych pomocy dydaktycznych jak również nieustannej dbałości o kulturę osobistą naszej młodzieży.
Oprócz tego nauczyciele zwrócili uwagę na konieczność zintensyfikowania działań tak, by w większym stopniu zaangażować rodziców w życie szkoły. Wśród mocnych stron naszego gimnazjum i liceum nauczyciele wymienili: wysokie wyniki nauczania, przyjazną atmosferę, bezpieczeństwo, liczne zajęcia pozalekcyjne, wymiany międzynarodowe.
Natomiast zdaniem uczniów podczas zajęć nauczyciele powinni w większym stopniu wykorzystywać pomoce i sprzęt multimedialny, chcieliby oni również być obecni
na zebraniach z rodzicami i comiesięcznych konsultacjach, w myśl zasady „nic o nas bez nas”. Uczniowie postulowali także o większą ilość ławek na korytarzach, automat z ciepłymi napojami i możliwość wystroju kawiarenki.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 588