http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
wyniki konkursu
Autor: mgr Wiesława Tubek   
22.04.2014.

WYNIKI

I Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego

WRAŻLIWOŚĆ CZYNI WIELKIM 

Termin uroczystego finału przewidujemy na początek czerwca (05.06.2014). Prosimy zerkać na naszą stronę. Wszystkich wyróżnionych wraz z opiekunami serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy 

Czytaj całość
 
Przyłącz się!
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
21.04.2014.

26 kwietnia 2014 r.
Góra Św. Anny

X Jubileuszowy Rajd ,,Strzlecka wiosna" 
 

 Zbiórka grupy autobusowej: godz. 8.40, parking na ul Parkowej (koło ,,Urszulki")

 

 
Jesteśmy Europą! - Prawa młodych Europejczyków
Autor: mgr Anna Rzeźniczek & mgr Dominika Swaczyna Piechaczek   
18.04.2014.
Odkryć Europę poprzez bezpośredni kontakt z młodymi ludźmi z Niemiec i Francji, pozbyć się stereotypów oraz odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące swojej własnej, ale też europejskiej tożsamości, zrozumieć, że tylko tolerancyjna, demokratyczna i otwarta różnorodność Europy gwarantuje życie w pokoju. Do takich poszukiwań i odkryć już po raz dziewiąty zostali zaproszeni uczniowie klasy Ib Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego w Strzelcach Opolskich, którzy pod opieką  nauczycielek języka niemieckiego , pań Dominiki Swaczyny – Piechaczek oraz Anny Rzeźniczek  wraz            z uczniami z Humboldt – Gymnasium  Ulm (Niemcy) oraz Lycee International, Saint Germain – en – Laye (Francja),w dniach od 6 do 11 kwietnia b.r. wzięli udział w Seminarium  w Centrum Edukacji Obywatelskiej  w Bad Urach (Niemcy, Badenia Wirtembergia) pt. „Wir sind Europa” (Jesteśmy Europą). Zadaniem projektu jest zaopatrzenie młodzieży w podstawową wiedzę dotyczącą instytucji europejskich, zapoznanie ich z polityczną codziennością Europy, a tym samym kształtowania w nich postaw obywatelskich  młodych Europejczyków . Konieczność komunikowania się w języku niemieckim, który jest obowiązującym językiem projektu, daje naszym uczniom dodatkową możliwość zastosowania w praktyce tego, czego nauczyli się z na lekcji oraz motywuje do dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności językowych.
jesteśmy Europą

Czytaj całość
 
Jugend debattiert international - Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół średnich w języku niemiecki
Autor: mgr Artur Gołdyn   
15.04.2014.
PATRYK NAMYŚLIK, uczeń klasy II LO na dobrej drodze do finału
10 kwietnia w Warszawie spotkali się uczniowie szkół średnich na ćwierćfinale ogólnopolskiego konkursu „Młodzież debatuje”, by walczyć o uczestnictwo w półfinale i dalej w finale.
DSC00111.jpg
DSC00112.jpg
DSC00116.jpg
JDI.JPG
Czytaj całość
 
Konkurs "Pokaż nam język"
Autor: mgr Zofia Sowa   
12.04.2014.
W piątek, 11 kwietnia, miała miejsce w Poznaniu XIV edycja konkursu językowego "Pokaż nam język". Pierwsze miejsce w Superfinale w kategorii 'Język niemiecki' zdobył uczeń naszego Liceum, Piotr Bielak. Gratulujemy sukcesu!
 
Finał XL Olimpiady Historycznej
Autor: mgr Dariusz Szczypura   
10.04.2014.
Magdalena Michalska najlepsza w kraju
 
W dniach 5 - 7 kwietnia 2014 roku w Gdańsku przeprowadzony został finał XL Olimpiady Historycznej. Województwo opolskie reprezentowało 6 uczniów. Reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy trzeciej liceum Magdalena Michalska uzyskała tytuł laureata Olimpiady. Zajmując 1 miejsce uzyskała dodatkowo tytuł zwycięscy Olimpiady.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wymarzonym kierunku studiów.
Magdalena Michalska

 
XXII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Szkół Ponadgimnazjalnych
Autor: mgr Joanna Orzeł   
10.04.2014.
W minioną sobotę 5 kwietnia odbyły się w Opolu XXII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowały: Wiktoria Jonderko, Iwona Thiel, Martyna Szablewska, Magda Bartosiewicz i Daria Drabik. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania cztery stacje, na których pozoranci symulowali różnego rodzaju urazy: omdlenie, utratę przytomności, upadek z wysokości, pogryzienie przez psa, krwotok z nosa oraz zatrzymanie krążenia. Sędziowie oceniali nie tylko umiejętność udzielania pierwszej pomocy, ale także współdziałanie w zespole, właściwe zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz czy poprawnie wezwano pomoc kwalifikowaną. Nasze licealistki wykazały się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach mistrzostw.
CAM00009.jpg
CAM00011.jpg
 
RANKING LICEÓW
Autor: Dyr. Jan Wróblewski   
10.04.2014.
KOLEJNE SREBRO DLA NASZEGO LICEUM
 
ranking Perspektyw 2014 Miło nam poinformować Państwa, że kolejny raz nasze Liceum zajęło wysokie IV miejsce w województwie opolskim w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. To jedno z NAJLEPSZYCH SZKÓŁ LICEALNYCH w 2014 roku! Strzeleckie liceum jest w czołówce! „Srebrnej setce” liceów w Polsce. Na to osiągnięcie złożyły się wyniki matur z maja 2013 roku oraz osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
 
 
Gratulujemy wszystkim, którzy mają w tym swój udział!
 
37. Olimpiada Języka Niemieckiego -  już po
Autor: mgr Artur Gołdyn   
02.04.2014.
W dniach 28.03 ─ 30.03.2014 odbył się w Poznaniu centralny etap 37. Olimpiady Języka Niemieckiego, do którego zakwalifikowano tylko 55 osób z całej Polski. To wielkie osiągnięcie, że ze strzeleckiego Liceum Ogólnokształcącego znalazło się tam trzech uczniów: Piotr Bielak, Patryk Namyślik, Daniel Ullmann.
Piotr uplasował się na dziewiątym miejscu, a Patryk i Daniel zyskali tytuł finalistów.
DSCN1937.jpg
DSCN1938.jpg
DSCN1941.jpg
DSCN1942.jpg
Czytaj całość
 
Konkurs "Pokaż nam język"
Autor: mgr Artur Gołdyn   
02.04.2014.
Piotr Bielak, uczeń naszego LO zajął pierwsze miejsce w finale regionalnym konkursu „Pokaż nam język” w języku niemieckim, który odbył się 27 marca 2014w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu i zakwalifikował się do superfinału, który odbędzie się w Poznaniu. W konkursie brali udział również uczniowie drugiej klasy LO: Jessica Janda i Dawid Wąsik.
P3273377.jpg
P3273383.jpg
P3273388.jpg
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 588