http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
Podziękowanie
Autor: mgr Beata Kurzeja   
16.03.2014.
Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz dla wydawnictwa Macmillan za ufundowanie nagród w I Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w naszej szkole 13.03.2014.
 
Pokaż język: I Know I Can z udziałem naszych gimnazjalistów!
Autor: mgr Katarzyna Kozłowska   
14.03.2014.
W poniedziałek (3 marca br.) blisko 40 gimnazjalistów zaprezentowało się na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w trzeciej edycji konkursu "Pokaż Język: I know I can" organizowanego przez Danutę Jazłowiecką i NCPP pod patronatem Ryszarda Zembaczyńskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz Haliny Bilik, Opolskiej Kurator Oświaty.
Pokaż język

Czytaj całość
 
ALL 4 WATER, WATER 4 ALL
Autor: mgr Dominika Lelicka   
14.03.2014.
Już jest i już działa strona internetowa podsumowująca i opisująca międzynarodowy projekt, w którym udział wzięli uczniowie naszego liceum oraz ich koledzy i koleżanki z Węgier, Niemiec i Holandii. Zapraszamy na stronę projektu:
Miłego oglądania!
 
WRAŻLIWOŚĆ CZYNI WIELKIM
Autor: mgr Wiesława Tubek   
11.03.2014.
Przedłużamy termin nadsyłania prac na Konkurs "WRAŻLIWOŚĆ CZYNI WIELKIM" do końca marca 2014.
 
Z.S.O. Mundial 2014
Autor: mgr Arkadiusz Janicki   
11.03.2014.
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie Turniejem "Z.S.O. Mundial 2014" absolwentów liceum prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa (TYLKO OSOBIŚCIE) na adres mailowy : michalina.kozlowska@onet.eu. Drużyna absolwentów będzie liczyła 10 osób.O zakwalifikowaniu się decyduje koleność zgłoszeń.
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Autor: mgr Kamila Superson Gomoła   
11.03.2014.
W związku z czwartą rocznicą ustanowionego w dniu 1 marca 2011 roku Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich w okresie od 3 do 7 marca obchodziliśmy tydzień poświęcony żołnierzom polskiego zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Chcąc uczcić to święto, na terenie szkoły zorganizowana została wystawa okolicznościowa, a w każdej klasie przeprowadzono lekcję muzealną zadedykowaną tej jakże istotnej w historii współczesnej Polski tematyce.
Nie ulega wątpliwości, że jednym z ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w historii państwa polskiego jest okres powstania antykomunistycznego w latach 1944-1963. Informacje o walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu docierają do polskiej młodzieży i osób dorosłych.
IMG_20140305_122639.jpg
IMG_20140305_122644.jpg
IMG_20140305_122658.jpg
Czytaj całość
 
Pozdrowienia z Jurgowa
Autor: Michał Baron, Weronika Baron, Ola Gręś, Antek Hajdas, Wiktoria Timoszuk, Daria Pisarek   
07.03.2014.
pozdrowienia z Jurgowa

04. marca wyjechaliśmy na 4 dniowy obóz. Po kilku godzinnej jeździe dojechaliśmy na miejsce, do Jurgowa. Byliśmy zbulwersowani faktem, że chłopcy (dwóch narciarzy i dwóch snowbordzistów) mieli wygodniejsze łóżka. Następnie udaliśmy się na narty. Była całkiem miła atmosfera, ale z przykrością musimy powiadomić wszystkich czytelników, że narciarze nie lubili snowbordzistów i na odwrót. Po zejściu ze stoku uznaliśmy, że jesteśmy wybitni inaczej. Było świetnie, a nasze humory były coraz lepsze. Po wyśmienitym obiedzie poukładaliśmy swoje fenkszui w pokojach. Drugiego dnia nie zdarzyło się nic wartego uwagi, poza tym, że Polska przegrała mecz ze Szkocją, aczkolwiek trzy osoby (Polacy) bardzo się cieszyły z wygranej Szkocji. W naszych sercach pozostała gorycz porażki po przegranym meczu. Jednak zmieniło się to po włączeniu programu POLO TV. Kolejny dzień był bardzo urozmaicony. Kamera umieszczona na kasku Szymona dokumentowała nie tylko nasze ponad przeciętne umiejętności, ale także narciarzy, którzy poruszali się poza wyznaczonymi trasami - pytanie po co ? Wieczorem 2/3 grupy pojechało na basen „ Termy Bania” gdzie niejaki Michał S. dostał z „bara” w oko od niejakiego Michała B., przez co krwawił. Pomimo tego zdarzenia dobry humor go nie opuścił.

Czytaj całość
 
I Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
Autor: mgr Beata Kurzeja   
06.03.2014.

Serdecznie zapraszamy
na I Festiwal
Piosenki Obcojęzycznej

   

Czas: 13 marca 2014
Miejsce: szkolna aula
Godzina: 16.30
 
MATEMATYKA I FIZYKA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE
Autor: mgr Ilona Hajduk   
03.03.2014.
MATEMATYKA I FIZYKA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE.
Konkurs organizowany przez nauczycieli matematyki i fizyki.
Wykonaj wybraną prezentację lub pomoc dydaktyczną z zaproponowanych poniżej.
Tematy prezentacji:
1.    Matematyka i fizyka w medycynie.
2.    Złoty podział w przyrodzie.
3.    Interaktywne muzea nauki w Polsce i Europie.
Pomoce dydaktyczne własnej roboty:
1.    Przyrząd optyczny do obserwacji małych przedmiotów.
2.    Zabawka, która pozwala zademonstrować przemiany energii.
3.    Przyrząd demonstrujący Prawo Pascala.
4.    Gra dydaktyczna dotycząca wybranego prawa (zjawiska) fizycznego.
Termin składania prac – do 10 marca 2014.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:
I – uczniowie gimnazjum
II – uczniowie liceum
Autorzy 10 najlepszych prac wezmą udział w warsztatach modelarskich „Zbuduj swoją rakietę”.
Konsultacje w sprawie konkursu – Pani Joanna Kędzierska i Pani Ilona Hajduk.
 
Ferie zimowe z "Zaksą"
Autor: mgr Beata Mehlich   
02.03.2014.
Dnia 19.02.2014 roku po raz drugi wybraliśmy się na mecz Plus Ligi Siatkówki. Tym razem było to kolejne spotkanie na szczycie pomiędzy Zaksą Kędzierzyn Koźle a Asseco Resovią Rzeszów. Zakończone oczywiście zwycięstwem Zaksy 3:2 i jak to niektórzy stwierdzili- to również nasza zasługa- kibicowaliśmy ile sił w gardłach. A było naszych gardeł wiele bo cała ekipa wynosiła 46 osób. Byli wśród nas uczniowie gimnazjum i liceum z osobami towarzyszącymi, nauczyciele z rodzinami z samym panem dyrektorem na czele. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy w sposób aktywny i kulturalny spędzić czas wolny i nie było dla nas przeszkodą to, iż mecz odbywał się w trakcie ferii zimowych a po jego zakończeniu dotarliśmy do Strzelec Opolskich około godz. 24tej. Ważne jest to, że znów byliśmy wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i zainteresowani kolejnym wyjazdem.
104_1405.jpg
104_1406.jpg
104_1407.jpg
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 588