http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
Angielski w plenerze
Autor: mgr Katarzyna Maciaszczyk-Paprotny   
29.09.2015.
Patrząc na zdjęcia można odnieść wrażenie, że młodzież uchwycona w kadrze to uczestnicy drogiego kursu językowego gdzieś w sercu Anglii lub Szkocji.  Dla niektórych jednak ten widok jest znajomy. "Zaraz, zaraz... czy to nie czasem kościół w Centawie?" może ktoś z Państwa zapytać i dodatkowo okaże się, że młodzież jest też jak najbardziej nasza- lokalna.
15 września uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego w Strzelcach Opolskich wzięli udział w rajdzie rowerowym pod hasłem "Sport i nauka angielskiego w plenerze. Poznajemy lokalną historię." Pomimo, że klasa 3b jest klasą o profilu niemieckim, to przygotowane przez nich prelekcje odbyły się w języku angielskim. Dzieci wcześniej musiały się dowiedzieć czegoś interesującego o kościele w Jemielnicy i Centawie, o cmentarzu Francuzów oraz figurach Jana Nepomucena stojących przy trasie wycieczki wiodącej od budynku szkoły poprzez Dziewkowice, Jemielnicę i Centawę. Następnie prezentowały swoją wiedzę kolegom.
nauka angielskiego w plenerze
prelekcja w języku angielskim w wykonaniu uczennicy Darii Widery
Czytaj całość
 
Wymiana młodzieży - piątek
Autor: mgr Robert Stelmach   
26.09.2015.
Przedostatni dzień naszego pobytu w Soest rozpoczął się od spotkania w szkole partnerskiej. Po wspólnym śniadaniu krótki odpoczynek, a następnie... na lekcje. Nasza młodzież mogła zobaczyć, jak przebiegają zajęcia (które w tej szkole trwają po 90 minut) i poznać niemiecki system oświaty. Po zajęciach uczniowie wrócili do domów, aby wykorzystać ostatnie godziny pobytu w Niemczech na spotkania z rówieśnikami czy tez spacery po mieście. Jutro czeka ich jeszcze udział w Święcie Szkoły, a pod wieczór powrót do Strzelec Opolskich.
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
 
Wymiana młodzieży - czwartek
Autor: mgr Robert Stelmach   
25.09.2015.
Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Münster, mieście leżącym ok. 70 km na północny-zachód od Soest. Zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze oraz obejrzeliśmy w tamtejszym planetarium film o historii wszechświata od Wielkiego Wybuchu do czasów obecnych. Następnie wybraliśmy się na miasto, gdzie mogliśmy podziwiać ratusz, w którym zawarto w roku 1648 Pokój Westfalski kończący Wojnę Trzydziestoletnią, kościół św. Lamberta, pałac biskupi oraz malownicze uliczki i przepiękne kamienice.
01.JPG
02.JPG
03.jpg
04.JPG
05.jpg
06.JPG
 
Wymiana młodzieży - środa
Autor: mgr Robert Stelmach   
24.09.2015.
Środa stała pod znakiem pobytu w Soest i odkrywaniu miasta. Poranny deszczyk ustał, co umożliwiło wizytę w parku linowym. Po trzygodzinnej zabawie i zaliczeniu wszystkich atrakcji uczniowie goszczący strzeleckich licealistów pokazali swoim partnerom najciekawsze atrakcje turystyczne miasta. Ostatnim punktem były podchody, w trakcie których polsko-niemieckie grupy otrzymały pytania związane z historią i współczesnością tego hanzeatyckiego miasta. Należało m.in. dowiedzieć się, ile cel znajduje się na komisariacie policji. Po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi zostaną wręczone nagrody.
a.JPG
b.JPG
c.jpg
d.jpg
e.jpg
f.JPG
g.JPG
h.JPG
i.JPG
 
Wrześniowy wieczór filmowy
Autor: Aleksandra Jaskólska   
24.09.2015.
12 września uczniowie klas IId oraz Ic gimnazjum zebrali się, aby wspólnie oglądać filmy na wieczorze filmowym.  Gimnazjaliści mieli okazję oglądać „Nietykalnych” i „Dawcę Pamięci”. Uczniowie mogli wspólnie ocenić filmy i wyrazić opinię na ich temat. Starsi uczniowie zintegrowali się również z młodszymi kolegami. Całe wydarzenie przebiegło w miłej i zabawnej atmosferze.
Nietykalni
Dawca pamięci
 
wymiana z Soest
Autor: mgr Robert Stelmach   
23.09.2015.
W dniach 19-27 września grupa młodzieży strzeleckiego liceum przebywa na wymianie w partnerskiej szkole Conrad-von-Soest-Gymnasium w Soest. W niedzielę po przyjeździe na miejsce wszyscy zostali zakwaterowani u rodzin, a poniedziałek i wtorek spędzili w jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech - Kolonii. Podczas pobytu w tym mieście zwiedzili katedrę z relikwiarzem Trzech Króli, mogli z wieży katedralnej podziwiać panoramę miasta, płynęli statkiem po Renie oraz dowiedzieli się, kim są bohaterowie lokalnych dowcipów.
Jutro przed wszystkimi nowe wyzwania - tym razem w Soest.
_DSC1145.jpg
_DSC1149.JPG
_DSC1171.JPG
_DSC1202.JPG
_DSC1209.JPG
_DSC1327.JPG
_DSC1349.JPG
_DSC1373.jpg
 
Laptop na bank
Redaktor: mgr inż. Paweł Pagacz   
23.09.2015.

Zapraszamy uczniów naszego liceum do udziału w ogólnopolskiej edycji konkursu pt. „Laptop na bank", organizowanego przez Narodowy Bank Polski i Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji (RCRE).

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie edukacji ekonomicznej, przedsiębiorczości oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, a także rozwijanie indywidualnych zainteresowań i wyobraźni uczniów.


Czytaj całość
 
Młodzi nie znaczy nieświadomi
Autor: mgr Zofia Sowa   
20.09.2015.
UWAGA LICEALIŚCI!!!
Stowarzyszenie „Europa Iuvenis” ogłasza nabór kandydatów do udziału w projekcie "Młodzi nie znaczy nieświadomi".
Czytaj całość
 
język chiński
Autor: mgr Beata Kurzeja   
16.09.2015.
język chiński
 
Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego
Autor: mgr Kamila Superson-Gomoła   
16.09.2015.
Drodzy licealiści!
Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu już po raz 39 organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Języka Angielskiego dla uczniów szkół średnich. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i zgłaszania się do nauczycieli uczących (do końca września). Więcej informacji na stronie http://www.wsjo.pl/oja/?id=2 .
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 40 z 588