http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
pożegnanie absolwentów gimnazjum
Autor: mgr Robert Stelmach   
26.06.2015.
_DSC9256_(2)_01.JPG
_DSC9274_(2)_01.JPG
_DSC9279_(2)_01.JPG
_DSC9311_(2).jpg
_DSC9323_(2).JPG
_DSC9330_(2)_01.JPG
Czytaj całość
 
Stypendia
Autor: KFnRD   
18.06.2015.
Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci już od ponad 30 lat pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, technicznych, plastycznych, baletowych i muzycznych, organizując sytuacje sprzyjające rozwojowi uzdolnień specjalnych i rozwojowi ogólnemu. Organizujemy obozy naukowe, warsztaty i wiele innych projektów dla zdolnych uczniów.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Każdego roku nasze stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 18-20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Ponadto, organizujemy dla nich ponad 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy.
Trwa rekrutacja zdolnej młodzieży na kolejny rok szkolny - na nowe zgłoszenia czekamy do 30 czerwca!
Dodatkowe informacje: [ » www.fundusz.org ]
Formularz rejestracyjny dla uczniów znajduje się na stronie: [ » baza.fundusz.org/rejestracja ]
 
Pola nadziei
Autor: mgr Barbara Niedworok   
18.06.2015.
W dniu 14.06.2015 (niedziela) grupa wolontariuszy (Daria Kulik, Aga Rzeska, Aleksandra Wójcik, Małgorzata Kunert, Ada Thiel, Wiktoria Podlodowska, Aleksandra Gigiel, Zuzanna Pala, Martyna Michalska, Milena Klimek, Vanessa Kołodziej, Monika Pinkawa, Klaudia Skowronek, Marcelina Gransort, Paweł Truszczak, Filip Cielma) z naszego gimnazjum kwestowała pod kościołem św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich na rzecz Fundacji Domowe Hospicjum dla Dzieci. Zbiórkę pieniędzy zorganizowano w ramach akcji „Pola nadziei”, której celem jest zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z hospicjum. Każdy ofiarodawca otrzymał papierowy żonkil – symbol nadziei. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła ( a zwłaszcza klasy 3a, 3b, 3c, 2a, 2b, 1a, 1b, 1c, 1d gimnazjum oraz grupa licealistów) wykonała 400 papierowych żonkili, a materiały papiernicze ufundowała Rada Rodziców. Serdeczne podziękowania kieruję również dla p. Barbary Góreckiej – Urygi,  p.Katarzyny Maciaszczyk – Paprotny i p. Anny Rzeźniczek za koordynowanie akcji wykonywania żonkili.
żonkile

 
Drugoklasiści w akcji!
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
16.06.2015.

22 czerwca 2015 r.

V FESTIWAL PROJEKTÓW

 

  

 
finał II Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego "Wrażliwość czyni Wielkim"
Autor: mgr Wiesława Tubek   
11.06.2015.

Dnia 9 czerwca 2015 roku w samo południe w auli szkoły ZSO w Strzelcach Opolskich odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego "Wrażliwość czyni Wielkim". Gościliśmy wszystkich zwycięzców artystycznych zmagań. Szczególnie serdecznie dziękujemy uczestnikom z Olesna, Jemielnicy i Strzelec Opolskich, którzy zawitali wraz z zaangażowanymi opiekunami. Przy polskich piosenkach rozrywkowych w wykonaniu uczniów klas pierwszych liceum Łukasza Dambca, Matriny Tiszbierek, Doroty Rieger, Damiana Czempiela zwycięscy odebrali nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców. Najwięcej było prac plastycznych, nieco mniej fotografii. Nie cieszył się popularnością film. Jednak prace były na wysokim poziomie i tak też zostały ocenione przez jury konkursu w składzie: przewodnicząca Anna Rogowska (malarka, plastyk, fotografik), Waldemar Burcek (fotografik, grafik, montażysta), Marcin Burcek (scenarzysta, montażysta, dźwiękowiec), Wiesława Tubek (filolog, filozof, kulturoznawca). Organizatorami konkursu od kilku lat (najpierw na etapie powiatu, drugi rok województwa) są Wiesława Tubek, Dorota Małczak, Paweł Pagacz - nauczyciele ZSO zainteresowani sztuką prywatnie. Wszystkie prace można podziwiać na korytarzu szkolnym, bo tam z auli została przeniesiona wystawa. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Marcina Kosa, osób z obsługi szkoły za pomoc w przygotowaniu imprezy wieńczącej konkurs.Mamy nadzieję na dalszą współpracę i zaangażowanie w rozwój tej artystycznej inicjatywy społeczności szkolnej.Póki istnieją ludzie patrzący na świat sercem, póty żyć będzie nam się szczęśliwie. Przy wszystkich przygotowaniach asystowały uczennice klasy II c LO - Patricja Biniek i Dominika Wąchała. Bardzo dziękujemy. Podczas prowadzonego przez organizatorów finału można było przedyskutować z członkami jury ocenę prac. Niestety pochorowała nam się przewodnicząca, która miała poprowadzić warsztaty... Życzymy jej zdrowia, a na warsztaty czekamy w kolejnej edycji konkursu.

DSC04029.jpg
DSC04030.jpg
DSC04031.jpg
Czytaj całość
 
Autor: mgr Zofia Sowa   
09.06.2015.
18 maja rozpoczęła się akcja zbierania pieniędzy na operację dla chorej Zuzi Machety.  Akcja trwała do 22 maja i zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy 1575 zł., a wyniki  przedstawiają się następująco:
kl. III a gimn. - 574, 11 zł.
kl. III c gimn. - 292, 52 zł.
Kl. I b lo - 203,50 zł.
Kl. II c gimn. - 185,48 zł (dochód z kiermaszu owoców)
Kl. II d lo - 157,50 zł. (dochód z kiermaszu kanapek)
Kl. I d gimn. - 75,05 zł.
Kl. I d lo - 57, 49 zł.
Kl. II a lo - 29,86 zł.
Dziękujemy wszystkim klasom, które nie były obojętne i wzięły udział w tym przedsięwzięciu. Natomiast we wtorek 8 czerwca lekcje klasy III a gimnazjum, z racji zebrania przez nich największej sumy pieniędzy, odbyły się na dworze oraz w parku.
Czytaj całość
 
Dwa złote medale Indywidualnych Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce
Autor: Beata i Ronald Mehlich   
08.06.2015.
Pragniemy poinformować całą społeczność szkolną jak również wszystkich odwiedzających ją gości o wielkim sukcesie jaki odniosła reprezentacja gimnazjum podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce, które odbyły się dnia 03.06.2015 roku w Opolu.
Karolina Janik
Po raz pierwszy w historii naszego gimnazjum dwie uczennice zdobyły złote medale w najważniejszych zawodach organizowanych przez opolski Szkolny Związek Sportowy: Karolina Janik (IIa)-w skoku w dal oraz Zofia Mehlich (Id) w rzucie oszczepem. Warte dodania jest to, iż konkurencjach była bardzo duża. W obu przypadkach startowało ponad 20 zawodniczek i walka o tytuł zwycięzcy była zacięta, tym bardziej cieszymy się z faktu, iż najlepsze okazały się Karolina i Zosia.
Zofia Mehlich
Wielkie słowa uznania należą się również pozostałym uczestnikom wojewódzkich szkolnych zawodów lekkoatletycznych, wszyscy bowiem ustanowili rekordy życiowe: Julia Muc (100m, sztafeta), Karolina Janik (skok w dal, 300m), Agnieszka Rzeska (kula), Daria Kryś (300mppł), Jakub Kwaśniak (600m), Zofia Mehlich (300mppł, oszczep, sztafeta), Katarzyna Wolf (sztafeta), Laura Jonderko (sztafeta).
Serdecznie gratulujemy złotym medalistkom oraz wszystkim biorącym udział w zawodach. Liczymy na to , iż osiągnięte sukcesy będą motywacją do dalszej systematycznej i ciężkiej pracy, bez której dziś nie moglibyśmy być tak bardzo z Was wszystkich dumni.
Czytaj całość
 
Wyniki konkursu WRAŻLIWOŚĆ CZYNI WIELKIM
Autor: mgr Wiesawa Tubek   
03.06.2015.
Kategoria plastyczna:
I miejsce - Weronika Nocon, LO im. Wł. Broniewskiego, tytuł pracy: "Przez różowe okulary optymisty";
II miejsce - Natalia Chęcińska, Zespół szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, tytuł pracy: "Radość życia. Optymizm. Życie jest piękne";
III miejsce - Wioleta Koprek, Zespół szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, tytuł pracy: "Szkoła multimedialna. Szkoła naszych marzeń. Kubizm";
WYRÓŻNIENIE - Małgorzata Kuczerowa, Publiczne Gimnazjum w Jemielnicy im. Johanesa Nuciusa, tytuł pracy: "Optymizm. Tyle piękna w całym lesie"
 
Kategoria fotograficzna:
II miejsce - Karolina Wycisk, CKZiU Strzelce Opolskie, tytuł pracy: "Życie w naszych rękach nabiera barw. Tryptyk." oraz Wiktoria Podlodowska, ZSO Strzelce Opolskie, tytuł pracy: "Udogodnienia i przywileje";
Wyróżnienia - Martyna Płazińska, Publiczne Gimnazjum w Jemielnicy im. Johanesa Nuciusa, tytuł pracy: "Jak pięknie jest kochać" oraz Magdalena Sotor, ZSO Strzelce Opolskie, tytuł pracy: "Moja pierwsza bryka", "Pokolenia"
 
Kategoria filmowa:
I miejsce - Iza Schepper, Marta Kierat, Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Olesnie, tytuł pracy: "Nawet głupi zrozumie?"
 
Jury: A. Rogowska, W.Burcek, M. Burcek, W. Tubek
 
Zapraszamy 9 czerwca na godzinę 12.00 do szkolnej auli na uroczyste wręczenie nagród.
Wszyscy uczestnicy mile widziani. Do obejrzenia wystawa wszystkich prac, krótkie warsztaty, występ artystyczny.
 
Podziękowanie
Autor: Beata i Ronald Mehlich   
31.05.2015.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw w L.A., które odbyły się dnia 26.05.2015 w Strzelcach Opolskich. Gratulujemy zawodnikom, gratulujemy zwycięzcom, gratulujemy wszystkim Naszym podopiecznym. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Marceliny i Oliwii Koteluk oraz Wiktorii Jonderko, które to podczas zawodów wykazały się ogromnym talentem organizacyjnym. Zadaniem Waszych starszych koleżanek było przygotowanie relacji z zawodów- okazało się, że dziewczyny były wspaniałymi kibicami a poza tym reporterkami, organizatorami, sędziami- za co organizator oczywiście nie podziękował. Zatem „w imieniu organizatora” Oliwii, Marcelinie i Wiktorii my serdecznie dziękujemy (dziewczyny macie klasę).
 
Finał Powiatowy w lekkiej atletyce
Autor: Oliwia Koteluk, Marcelina Koteluk, Wiktoria Jonderko   
31.05.2015.
finał powiatowy LA

Kolejny start lekkoatletów z naszego gimnazjum przyniósł liczne sukcesy. Tym razem zawodnicy Szkolnej Sekcji Lekkoatletycznej zmierzyli się z uczniami innych szkół w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw LA., który odbył się dnia 26.05.2015 roku na stadionie miejskim w Strzelcach Opolskich. Niestety pogoda nie dopisała i już w połowie zawodów zaczął padać deszcz. Mimo pogodowych utrudnień, nasi zawodnicy walczyli jak lwy, zdobywając łącznie 11 medali - cztery złote ( Zofia Mehlich- 300mppł i rzut oszczepem, Agnieszka Rzeska- pchnięcie kulą, Jakub Kwaśniak- 600m ) - pięć srebrnych ( Julia Muc- 100m, Karolina Janik- skok w dal i 300m, Daria Kryś- 300mppł, Kasia Wolf, Zofia Mehlich, Laura Jonderko i Julia Muc- sztafeta 4x100 m) - trzy brązowe ( Mira Makarowska- 300 m i rzut oszczepem, Marek Musialik- 300 m ). Siedmiu naszych zawodników zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego i będą rywalizować 3 czerwca z uczniami gimnazjum z całego województwa aż w 9 konkurencjach. Warto również zaznaczyć, że dzisiejszy start w zawodach odbył się w naszej drużynie bez jakichkolwiek kontuzji. Do boju zawodników zagrzewała super atmosfera panująca w zespole. Niestety nie wszyscy uczniowie mogli liczyć się do klasyfikacji końcowej, tak więc kilku z naszych zawodników startowało poza konkursem. WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! Jesteśmy z Was dumni. Sukcesy szkoły oczywiście nie byłby możliwy bez wysiłku wspaniałych trenerów , Beaty i Ronalda Mehlichów. Bardzo dziękujemy !
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 588