http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
turniej tenisa stołowego
Redaktor: Administrator   
29.02.2012.
Dnia 19 lutego 2012 roku odbył się w naszej szkole turniej tenisa stołowego w ramach projektu klas II. Za zawody odpowiedzialne były: Natalia Kulik, Weronika Żurawicka, które robiły zdjęcia, Wiktoria Jonderko, Anna Tułodziecka, Ewa Ciasto, Nina Sulima, Agnieszka Wolf oraz Karolina Lewicka w rolach sędziów, a także Daria Drabik zajmująca się poczęstunkiem. Atmosfera była zawzięta, ale wesoła. Wszyscy świetnie się bawili. Zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:
pingpong

I miejsce: Marcin Kołodziej i jego tata Piotr
II miejsce: Michał Salachna i jego brat Bartosz
III miejsce: Daniel Ullmann i Bartosz Szumski
IV miejsce: Nasi nauczyciele wf-u - Krzysztof Fijałkowski i Arkadiusz Janicki
V miejsce: Michał Łuczak i Piotr Puszczewicz

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w innych turniejach :)


Czytaj całość
 
UWAGA! NADCHODZI "RETROSPEKCJA"
Autor: mgr Marcin Kos   
27.02.2012.
Musical nabiera już wyraźnych kształtów. Skleiliśmy sceny aktorskie z muzyką. Ostatni etap przygotowań to dopełnienie całości tańcem. Niebawem uzyskamy gotowy twór, który zaczniemy szlifować. Trzymajcie kciuki. Premiera już 21 marca, o godz. 17.00 oczywiście w auli szkolnej. Kto nie dostanie się na premierę, będzie mógł obejrzeć RETROSPEKCJĘ 28 marca. Zapraszamy.
 
Znów było blisko!
Autor: mgr Beata Mehlich   
27.02.2012.
Dnia 23 lutego 2012 roku reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt strzeleckiego „ogólniaka” w składzie Joanna Babiuch, Michalina Kacperak, Anna Sitnik, Joanna Kacperak, Aleksandra Wileńska, Ewa Jędryka, Agnieszka Kaliciak, Weronika Grabiec oraz Ilona Sładek wzięła udział w ¼ finału wojewódzkiego szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj całość
 
Gala Lauri 2012 - Najlepszy Uczeń Powiatu - statuetki rozdane
Autor: dyrekcja   
22.02.2012.
W sobotę 18 lutego podczas uroczystości organizowanej przez Powiat Strzelecki „Gala Lauri” został rozstrzygnięty konkurs na „Najlepszego Ucznia Powiatu”. Miło nam poinformować, że w kategorii gimnazjum tytuł najlepszego ucznia i nagrodę pieniężną w wysokości 2000zł zdobyła Małgorzata Urbanowicz uczennica klasy III naszego gimnazjum.
Najlepszym uczniem wśród szkół ponadgimnazjalnych został nasz licealista Michał Ludwig z klasy IIa otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 2500zł.
Zwycięzcy otrzymali również pamiątkowe dyplomy i statuetki.
Gala Lauri 2012
Kolejnym wyróżnieniem dla naszej szkoły było zdobycie tytułu „Nauczyciela Roku 2011” przez Pana Artura Gołdyna.
W kategorii szkół podstawowych tytuł Najlepszy Uczeń Powiatu zdobyła Julia Biernat  obecnie uczennica  klasy I a naszego gimnazjum.
Gratulujemy nagrodzonym osiągnięć, które przyczyniły się do zdobycia prestiżowych i cennych nagród.
 
Kolejne osiągnięcia gimnazjalistów
Autor: dyrekcja   
22.02.2012.
Gratulacje dla kolejnych finalistów tym razem konkursu z języka angielskiego

Michalina Kozłowska III a
Małgorzata Urbanowicz III a
Marta Pawełek III a
Andrzej Zachwieja I a
Aleksandra Kolba III a

Życzymy powodzenia w finale :)
 
Sprawozdanie z powiatów
Autor: Marta Pawełek   
22.02.2012.
W piątek, 17. lutego odbyły się kolejne (już powiatowe) zawody z piłki ręcznej dziewcząt dla gimnazjów. Miałyśmy do zagrania dwa trudne mecze: pierwszy ze znanym z zamiłowania do piłki ręcznej Zawadzkiem a drugi z gospodarzem imprezy - Kolonowskiem. Pierwsze starcie zakończyło się remisem 3:3, natomiast kolejne (z drużyną, która prawdopodobnie może mieć niewielkie trudności z liczeniem - w drugiej połowie meczu okazało się, że naszych przeciwniczek na parkiecie jest aż 7!), dzięki naszej spostrzegawczości i zgraniu, wygraną aż 8:4. Ulokowało nas to na pierwszym miejscu i dało wygraną zawodów, co równa się zdobyciu Mistrzostwa Powiatu Strzeleckiego! Serdeczne podziękowania kierujemy p. Janickiemu, który nas przygotowywał. :)
powiat

 
Wolontariat sportowy znów w akcji!
Autor: mgr Beata Mehlich   
20.02.2012.
15 lutego 2012 roku 8 wolontariuszek naszego liceum pomagało w organizacji
IV Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej  Dziewcząt i Chłopców, w którym zmagały się reprezentacje pięciu szkół specjalnych. Dzięki sprawnej pracy wolontariuszek Agnieszki Leśniewskiej, Katarzyny Pyki, Katarzyny Brommer, Martyny Pasternok, Agaty Piechaczek, Angeliki Dąbrowskiej, Karoliny Szober oraz Małgorzaty Raniowskiej, które pełniły rolę sędziów podczas w/ w imprezy,  zawody przebiegały w duchu „fair play” i zarówno zawodnicy jak i trenerzy drużyn mogli skupić się wyłącznie na sportowej rywalizacji.
wolontariuszki

Czytaj całość
 
Konkurs Walentynkowy
Autor: mgr Zofia Sowa   
20.02.2012.
Miłość – jeden z głównych wątków w literaturze, nieodłączna część ludzkiego życia, stał się motywem przewodnim konkursu, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji dnia świętego Walentego.
Walentynki w bibliotece

Czytaj całość
 
Konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistów
Autor: dyrekcja   
20.02.2012.
Z przyjemnością informujemy, że kolejni uczniowie naszego gimnazjum zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego:
Antonia Biela (kl.II) - Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Marta Pawełek (kl.III) - Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Marcelina Koteluk (kl.II) - Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Justyna Olszewska (kl.III) - Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Kinga Samól (kl.III) - Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Hanna Ferdynus (kl.II) - Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.
 
Pilotażowy egzamin DSD A2/B1
Autor: mgr Artur Gołdyn   
17.02.2012.
W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się dziś pilotażowy egzamin Deutsches Sprachdiplom A2/B1. Uczniowie naszego gimnazjum oraz gimnazjum z Dobrzynia Wielkiego, którzy specjalnie na tę okoliczność do nas przyjechali, mogli zobaczyć i posłuchać, jak przebiega taki egzamin i jakie umiejętności językowe trzeba posiadać, by zdać go na oczekiwanym poziomie. Tym razem egzaminowani byli uczniowie klasy II. Prawdziwy egzamin dla uczniów klasy III odbędzie się 26 marca 2012 – część pisemna, oraz 2 i 3 kwietnia – część ustna.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 401 - 420 z 588