http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
Romantyzm dzisiaj
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
08.11.2011.

Drugoklasiści mieli okazję zmierzyć się z rozterkami Konrada,

uczestnicząc w spektaklu ,,Dziady"

w reż. Mai Kleczewskiej

w opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego.

 

Wszystko odbyło się inaczej, niż się spodziewaliśmy!

To było niezapomniane przeżycie!

Czytaj całość
 
XI Wieczór Talentów
Autor: mgr Marcin Kos   
07.11.2011.
 To już jedenasta edycja Wieczoru Talentów.  W czwartkowe i piątkowe popołudnie aula szkolna była miejscem, gdzie zaprezentowali się młodzi artyści z zakresu tańca i śpiewu. W tym roku kolejne trzy najwyższe miejsca zajęli: Katarzyna Tesarewicz (zwyciężczyni), HeadCrusher (zespół metalowy , gdzie na bębnach gra nasz uczeń Piotr Sdzuj) oraz Mirela Strokosz. Jury wyróżniło również Marię Hadasik. Zdjęcia z imprezy poniżej.
Czytaj całość
 
SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
04.11.2011.

WASZE TALENTY WYPEŁNIŁY AULĘ SZKOLNĄ! Uśmiech

 

 

W dniach 27 i 28 października odbył się 

I SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW 

 

Wystąpiło w nim 16 zespołów projektowych

pod opieką nauczycieli prawie wszystkich przedmiotów.

 

 

 

 
Bitwa na klasy
Autor: mgr Aleksandra Kropielnicka   
02.11.2011.
Klasa I a gimnazjum oraz I b liceum wygrały szkolną zabawę integracyjna „Bitwa na klasy”. Po prawie miesiącu rywalizacji i wykonywania najdziwniejszych zadań, losy nagrody głównej rozstrzygnęły się na auli podczas godzinnego turnieju wiedzy o szkole. Uczniowie musieli wykazać się znajomością kadry pedagogicznej, budynku oraz statutu. Odpowiadali na pytania, które dotyczyły zarówno współczesnych wydarzeń, jak i historii szkoły. Rywalizację w gimnazjum zdecydowanie wygrała klasa Ia, chociaż jury jeszcze długo pozostawało pod wrażeniem hymnu klasy przygotowanej przez Ic! Na poziomie liceum rywalizacja była bardziej zacięta. Zwycięska Ia swoje miejsce na szczycie podium wywalczyła różnicą 1 punktu.  Oznacza to, że obie klasy wraz ze swoimi wychowawcami w wybranym przez siebie terminie wybiorą się do strzeleckiego „Browaru” na kręgle, aby kontynuować dobrze rozpoczęta integrację w mniej formalnej atmosferze.
Czytaj całość
 
Biblioteka Szkolna
Autor: mgr Zofia Sowa   
02.11.2011.
Każdy Rok Szkolny przynosi ze sobą jakieś zmiany. Tym razem objęły one Bibliotekę Szkolną. Dotychczasową miłościwie nam panującą przez lat wiele panią Teresę Chmiel zastąpiły panie Anna Zmuda i Zofia Sowa.
Obie pełne zapału i pomysłów zabrały się za tworzenie nowego wizerunku biblioteki. Odtąd drzwi wejściowe co tydzień zdobi inny cytat opiewający zalety książki i czytania, który później jednakowoż ozdabia wysłużone regały książkowe. Na nich zaś za sprawą członków Klubu Przyjaciół Biblioteki (bo takowy również w tym roku rozpoczął swoją działalność) zawisły jesienne liście, kasztany i grzyby, w większości samodzielnie wykonane oraz fotografie  przedstawiające Strzelce Opolskie w minionych latach. Same panie także zadbały o jesienne akcenty na swoich stanowiskach pracy.

Czytaj całość
 
szkoła z pasją - noc z pasją
Autor: mgr Barbara Górecka Uryga   
27.10.2011.
UWAGA! UWAGA!
W naszej szkole rozpoczynamy realizację ministerialnego pomysłu „SZKOŁA Z PASJĄ” ,  który u nas będzie nazywał się „NOC Z PASJĄ”.
Czytaj całość
 
SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
18.10.2011.

27 i 28 PAŹDZIERNIKA

odbędzie się

S Z K O L N Y      F E S T I W A L    P R O J E K T Ó W

Czytaj całość
 
Kawałek Izraela w strzeleckim ogólniaku
Autor: mgr Marcin Kos   
17.10.2011.
13 października br. W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich znów można było usłyszeć język hebrajski. Wszystko to za sprawą 3. już spotkania młodzieży strzeleckiego ogólniaka z uczniami izraelskiej szkoły w Modi’in koło Jerozolimy.
izrealici
Czytaj całość
 
pasowanie gimnazjalistów
Autor: mgr Marcin Kos   
12.10.2011.
We wtorek 11 października br. w auli szkolnej miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Gimnazjalni debiutanci zostali symbolicznie przyjęci w szeregi naszej szkoły.
pasowanie
Czytaj całość
 
pasowanie licealistów
Autor: mgr Barbara Górecka Uryga   
07.10.2011.
O godzinie 12:00 w piątek 7 października w szkolnej auli odbyło się pasowanie uczniów pierwszych klas liceum.
pasowanie

 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 401 - 420 z 532