http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
I OLIMPIADA J.ANGIELSKIEGO DLA GIMNZAJLISTÓW - I ETAP- WYNIKI
Redaktor: Administrator   
06.04.2011.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za przystąpienie do I etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Jest nam niezmiernie miło, iż tak wielu uczniów przystąpiło do testu i rozwiązało go na satysfakcjonująco wysokim poziomie. W myśl hasła promującego Olimpiadę „Have a flair for English??? The best way to be distinguished!”, formuła konkursu pomoże nam odkryć talenty językowe. Mamy nadzieję, że takim talentem będzie osoba, która uzyskała najwyższy wynik ze szkoły, czyli:
Urbanowicz Małgorzata z wynikiem  71 na 73 możliwych do uzyskania punktów
Czytaj całość
 
RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGOO PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY
Autor: mgr Beata Mehlich   
05.04.2011.
Dnia 3 kwietnia 2011 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich został rozegrany RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO  O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Impreza została zorganizowana pod patronatem Rady Rodziców działającej przy ZSO, która to też ufundowała nagrody dla najlepszych. W zawodach wzięło udział 11 drużyn a nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwali organizatorzy imprezy pani Beata Mehlich i pan Arkadiusz Janicki. Na wszystkich zgromadzonych czekał poczęstunek serwowany przez uczennice klasy I c gimnazjum w składzie Vanesa Kubzda, Iwona Thiel, Daria Drabik, Weronika Żurawicka, Weronika Jonderko, Andżelika Gaworska. Imprezę otworzyli panowie Jan Wróblewski- dyrektor ZSO oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Zarębski, który również wręczał nagrody i dyplomy po zakończeniu zawodów.
Czytaj całość
 
Dwóch na trzech najlepszych to ,,nasi"!
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
01.04.2011.


31 marca 2011 r. odbył się finał VI edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Historycznej Obozy w Lamsdorf/Łambinowicach (1870-1946). Historia i współczesność (dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych).

Jury uhonorowało następujące osoby:


Nasi reprezentanci to:

trzeci od lewej- Michał Sowa  - II nagroda;
pierwszy od lewej- Marcin Malecko - III nagroda;

 
Deutsch? - Kein Problem!
Autor: mgr Robert Stelmach   
29.03.2011.
Reprezentacja Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi na finale w Warszawie. Od lewej: Paweł Ullmann, Piotr Bielak, Bianca Dudek Tak zapewne mogą powiedzieć uczestnicy konkursów języka niemieckiego. W ostatnim czasie odbyły się dwa takie turnieje: Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wraz z Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckie-go.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszego Gimnazjum spisali się na obu konkursach znakomicie. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Bianca Dudek oraz Piotr Bielak z klasy IIIB. Bianca zajęła trzecie miejsce, a Piotr ex aequo dziewiąte. Tym samym powiększyła się liczba laureatów z naszej szkoły startujących w konkursach wojewódzkich.


Czytaj całość
 
Trzeci rok z DSD-I
Autor: mgr Robert Stelmach   
29.03.2011.
28.03.2011 odbyła się w naszym Gimnazjum część pisemna egzaminu z języka niemieckiego DSD-I (Deutsches Sprachdiplom A2/B1). Egzamin ten sprawdzał wiedzę uczniów w następu-jących sprawnościach językowych:
- rozumienie tekstu słuchanego
- rozumienie tekstu czytanego
- wypowiedź pisemna na zadany temat w formie listu
Do egzaminu przystąpiło dziesięcioro uczniów z klasy IIIB (grupa niemiecka) oraz jedna uczennica z grupy angielskiej.
Część ustna egzaminu odbędzie się 8. kwietnia. Życzymy powodzenia podczas prezentacji wybranego przez siebie tematu i najwyższych wyników na dyplomie!
Dyplom poświadcza znajomość języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym, a jego uzyskanie jest bezpłatne. Egzamin DSD-I przeprowadzany jest tylko w licencjonowanych szkołach partnerskich Republiki Federalnej Niemiec, a przystąpić do niego mogą jedynie uczniowie tych szkół.
 
Marcelina pierwsza w konkursie wiedzy o Chinach
Autor: mgr Dorota Małczak   
25.03.2011.
Tegoroczna maturzystka Marcelina Wróbel wygrała konkurs wiedzy o Chinach, organizowany przez Instytut Konfucjusza Politechniki Opolskiej.
Nagrodą dla zdobywczyni I-go miejsca w konkursie jest dwuosobowa wycieczka do Pekinu. Marcelina już drugi raz wzięła udział w tym konkursie rok temu była druga (wygrała roczny kurs języka chińskiego).
Gratulujemy! Wszystkie osoby zainteresowane konkursem wiedzy o Chinach zapraszamy za rok.
 
GODZINA DLA ZIEMI
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
23.03.2011.

Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę, 26 marca

ZGAŚ ŚWIATŁO!

Szczegóły akcji w zakładce Patrz i zmieniaj!

 
FINAŁ WOJEWÓDZKI TENIS STOŁOWY
Autor: mgr Arkadiusz Janicki   
23.03.2011.

W dniu 04.03.2011r odbył się Finał Wojewódki Tenisa Stołowego w miejscowości Praszka. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Patrycja Glapiak oraz Ilona Sładek. Po zaciętym boju zajęły wymarzone trzecie miejsce, wygrywając w małym finale z zawodniczkami klubowymi 2:0.Smile Serdeczne Gratulacje

Czytaj całość
 
POWITANIE WIOSNY
Autor: mgr Aleksandra Kropielnicka   
22.03.2011.
wiosenki 21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, popularny i jakże lubiany „Dzień Wagarowicza”, uczniowie– wbrew tradycji - postanowili uczcić w murach szkoły. Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym przygotował bowiem szereg niespodzianek, które miały uatrakcyjnić ten dzień. Do południa odbyły się hucznie wybory Miss i Mistera Wiosny. Przebrani na kolorowo kandydaci paradowali po głównych schodach szkoły przed szanowną Komisją, w rytm latynoamerykańskich przebojów. Na pierwszą trójkę zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, było więc o co walczyć! Wygrała Patrycja Padula, której fantastyczne przebranie Mistera Wiosny oraz brawurowa prezentacja podbiła serca zarówno widzów, jak i jurorów. W międzyczasie uczniowie klasy Ie liceum przygotowali kącik z wiosennym poczęstunkiem! Ach, cóż to były za rarytasy! Ciasta, babeczki, rogalik, ciasteczka, i - uwaga, te najważniejsze: gofry z bitą śmietaną! Jednocześnie na drugim końcu korytarza prowadzono była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał: wazoniki, kubeczki, oryginalne smycze, ramki na zdjęcia itp. I znowu ukłon w kierunku klasy I e, która przez cały tydzień dzielnie zdobywała fanty wśród strzeleckich przedsiębiorców.
Czytaj całość
 
Zapraszamy do udziału w konkursie
Autor: dyrekcja   
21.03.2011.
Konkurs -  Wiedza o regionie „Opolskie tutaj zostaję” – organizowany pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: www.wszia.opole.pl/region
 
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 401 - 420 z 495