http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
wycieczka do Opola
Autor: uczniowie IIa gimnazjum   
09.02.2012.
W środę 11 stycznia 2012 pojechaliśmy całą klasą IIa gimnazjum wraz z opiekunami p.M.Rył i p.T.Bednarkiem na jednodniową wycieczkę do Opola.
Około godz. 8:30 przyjechał po nas autobus. Po niespełna 40 minutach jazdy znaleźliśmy się na ulicy Oleskiej, gdzie usytuowany jest Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Na 5 piętrze mieści się laboratorium, w którym pan dr Dawid Siodłak poprowadził zajęcia z chemii nieorganicznej. Zaczął od wytłumaczenia na czym polega i czym się zajmuje ta dziedzina.
gim 2a`

Czytaj całość
 
Hiszpańsko-polskie spotkanie świąteczno-noworoczne
Autor: mgr Beata Kurzeja   
31.01.2012.
11 stycznia 2012 roku 5-osobowa grupa uczniów języka hiszpańskiego udała się na hiszpańsko-polskie spotkanie świąteczno-noworoczne, na które zostaliśmy zaproszeni przez członków sekcji hiszpańskiej Koła Studentów Języków Romańskich Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, pani Nuria Domínguez de Mora - Radca ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii w Polsce,  pan Abel Murcia - Dyrektor Instytutu Cerventesa w Krakowie oraz pan Fernando López Murcia - Dyrektor ds. Nauczania Instytutu Cervantesa w Krakowie. W programie zaproponowano  prezentację zwyczajów świątecznych regionu śląskiego (w języku hiszpańskim), występ chóru młodzieżowego Voce Segreto oraz prezentację Półwyspu Iberyjskiego wraz z degustacją tradycyjnych przysmaków kuchni hiszpańskiej i portugalskiej. Uczniowie również mieli możliwość poznać nowoczesny budynek Neofilologii w Sosnowcu oraz przyjrzeć się studentom w czasie przygotowań do sesji egzaminacyjnej.
 
Maria Skłodowska-Curie i jej prace nad promieniotwórczością
Autor: mgr Magdalena Rył   
30.01.2012.
Tuż przed feriami uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w szkolnym konkursie pod hasłem ”Maria Skłodowska-Curie i jej prace nad promieniotwórczością” zamykając w ten sposób okres szczególnego akcentu na znaczenie jej osiągnięć. Z ogromną przyjemnością informuję, iż najlepiej z pytaniami dotyczącymi biografii, faktów historycznych  i dokonań na polu nauki pani Marii najlepiej poradziły sobie następujące uczennice:
1 miejsce:
Magdalena Szczepaniak, klasa 1a
Iwona Thiel, klasa 2c
2 miejsce:
Antonina Biela, klasa 2c
3 miejsce:
Sara Polaczek, klasa 1a
Zwyciężczyniom gratuluję, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział w niełatwym konkursie i życzę, wzorem bohaterki konkursu, równie wielkich pasji i wytrwałości.

 
Poznanie poprzez doświadczenie, czyli V Festiwal Nauki w Strzeleckim Ogólniaku
Autor: mgr Ilona Hajduk   
19.01.2012.
Tradycją stały się już semestralne imprezy matematyczno – fizyczne, które przygotowują uczestnicy projektu „Partnerzy w nauce” dla swoich młodszych kolegów. Tym razem licealiści mogli doświadczyć na własnej skórze wielu zjawisk fizycznych. Ciągle tajemnicą jest sposób naelektryzowania swojego ciała, tak, żeby „włosy stały na głowie”... Jak wzbudzać prąd indukcyjny? Jak zobaczyć dwie świece, mając tylko jedną? Jak pomnożyć gotówkę? Ile osób utrzyma platforma umieszczona na 4. balonikach? Oswojenie i zrozumienie tych zjawisk będzie bardzo pomocne na lekcjach fizyki.
V Festiwal Nauki

Czytaj całość
 
Powtórka do matury 2012
Autor: dyrekcja   
02.01.2012.
Wyższa Szkoła Bankowa  we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu zaprasza uczniów klas III liceum do powtórki przed maturą. Kurs przygotowawczy obejmować będzie zajęcia z matematyki oraz języka angielskiego – poziom do wyboru.
Zajęcia odbywać się będą w czasie ferii zimowych w siedzibie uczelni, przy ul. Kośnego 72 w Opolu.
Więcej informacji u wychowawców.
 
Finał projektu Miłosz odNOWA
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
02.01.2012.
,,O tak, nie cały zginę, zostanie po mnie wzmianka w czternastym tomie encyklopedii w pobliżu setki Millerów i Mickey Mouse”
To przykład humoru w poezji Noblisty.
 

 
 
Drugoklasiści podsumowali właśnie Rok Czesława Miłosza,
przygotowując na zakończenie swojego projektu edukacyjnego spektakl
 
,,Oskarżony Czesław M."
Czytaj całość
 
Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Autor: dyrekcja   
02.01.2012.

Z przyjemnością informujemy, że

Paweł Połukord

Szymon Tułodziecki

Marcin Lipok

zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Gratulacje!!!

 
SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
27.12.2011.

Dobiegły końca prace w projektach gimnazjalnych. Czternaście zespołów zaprezentowało wyniki swojej pracy przed szkolną społecznością

w czasie

I SZKOLNEGO FESTIWALU PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH.

 

W prezentacji można było zobaczyć projekty z przedmiotów takich jak: język polski, język angielski, język hiszpański, historia, geografia, fizyka, chemia, biologia, wos.

Był również jeden  projekt ponadprzedmiotowy.

Oto sprawozdania z poszczególnych projektów:

Czytaj całość
 
Misterium Bożego Narodzenia
Autor: mgr Joanna Orzeł   
22.12.2011.
We wtorek 20.12.2011 uczniowie klasy I a gimnazjum zaprezentowali rodzicom i zaproszonym gościom spektakl « Misterium Bożego Narodzenia ». Przy dźwiękach kolęd i stole pełnym tradycyjnych wigilijnych potraw rodzice podziwiali młodych aktorów, którzy wcielili się w postacie Maryi, Jezusa, syna, córki, mamy, taty. Niektórym z zaproszonych gości zakręciła się łza w oku słuchając recytowanych przez dzieci tekstów.  Pierwszy, wspólny wigilijny wieczór upłynął w milej i rodzinnej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania.
Uczniowie klasy I a
wraz z wychowawczynią Joanną Orzeł
 
misterium

Czytaj całość
 
Jaka ryba na święta?
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
21.12.2011.

 

 

Podpisz się pod petycją “Więcej ryb”

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 401 - 420 z 572