http://lostrzelce.wodip.opole.pl/k

Aktualności
Zawody
Autor: mgr Arkadiusz Janicki   
05.11.2010.
W dniu 03.11.2010 r. z inicjatywy p. Arkadiusza Janickiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich odbyły się szkolne zawody tenisa stołowego dziewcząt o  „Puchar Dyrektora Szkoły”
Czytaj całość
 
Idziemy na Żyda*
Autor: Martyna Stachowicz i Aleksandra Zarek   
03.11.2010.
czyli Kazimierz w oczach uczniów naszego liceum
Gorąca relacja z wypadu klas drugich (C i E) do Krakowa w celu zachłyśnięcia się odrobiną kultury żydowskiej. A to wszystko w lekkim i miłym tonie.
Wszystko zaczęło się od naszej pomysłowej pani wychowawczyni. Jak zwykle pani Wdowik rzucała świetnymi pomysłami na prawo i lewo. A dlaczego by tak jednego nie zrealizować? Wycieczka do Krakowa. To było to. Ale nie taki zwykły Kraków ze Smokiem Wawelskim i Sukiennicami. My chcieliśmy czegoś więcej. Dlatego też, około godziny 11.00 dnia 28 października znaleźliśmy się w centrum kultury żydowskiej, na Kazimierzu razem z naszą wspaniała kadrą (pani Jadwiga Wdowik, pan Arkadiusz Janicki i oczywiście x. Piotr). 
Czytaj całość
 
Szlakiem powstań śląskich
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
02.11.2010.

Pierwszoklasiści Zespołu Szkół Ogólnokształcących przez cały październik odwiedzała Pomnik Czynu Powstańczego i leśnickie muzeum poświęcone powstaniom. Znane wydawałoby się miejsca zyskiwały w oczach młodych ludzi nowe znaczenia, kiedy przeczytali polsko- i niemieckojęzyczne wycinki z prasy dwudziestolecia międzywojennego, obejrzeli zdjęcia sprzed prawie stu lat.

 
Rok Chopina
Redaktor: dr Dorota Maćkula   
02.11.2010.
 Fryderyk  Chopin- stał się patronem roku 2010.
Koncerty, wydarzenia kulturalne, uroczystości rocznicowe towarzyszyły nam przez ostatnie 10 miesięcy w prasie, telewizji, radiu.
U schyłku roku także w naszej szkole będziemy celebrować pamięć wielkiego Polaka. Listopad i grudzień upłyną przy akompaniamencie najpiękniejszych Chopinowskich polonezów, preludiów i mazurków.
W ramach obchodów Roku Chopinowskiego odbędą się:
 •      Konkurs plastyczny na portret lub karykaturę Chopina
 •      Tematyczna gra terenowa
 •      Gala finałowa połączona z koncertem 
 •      FLASH MOB- musisz być czujny!
Polecam także witrynę na temat Chopina autorstwa Michała Kiszczyka do zobaczenia pod adresem:
 www.projekt-piz-lo.cba.pl
 
wybory młodzieżowego burmistrza Strzelec
Autor: mgr Dariusz Szczypura   
29.10.2010.
W dniu 27 października 2010 roku miała miejsce IV edycja konkursu edukacyjnego „Wybory Młodzieżowych Gospodarzy Gmin i Miast” organizowanego corocznie przez „Horyzonty” – Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych.
Czytaj całość
 
Aktywnie w szkole... - wycieczka do Wisły
Autor: Natalia Balińska, Szymon Zdobylak klasa II c gimnazjum   
28.10.2010.
W dniach 18 – 20 października 2010 roku uczniowie zaangażowani w projekt „ Aktywny w szkole – aktywny w życiu” wzięli udział w wycieczce do Wisły. Od dawna wszyscy oczekiwali na ten wyjazd.
Po przyjeździe na miejsce zakwaterowaliśmy się w pensjonacie „ Uśmiech”. Program wycieczki przedstawiał się następująco:
Poniedziałek:
- zapoznaliśmy się z historią Wisły i słynnymi jej mieszkańcami ( przeszliśmy rynkiem i podziwialiśmy czekoladową sylwetkę Adama Małysza)
- odwiedziliśmy Muzeum Trofeów Sportowych Adama Małysza
- udaliśmy się pod skocznię w Wiśle Malince ( skocznia wydawała nam się o wiele większa niż w telewizji , co wywarło nas ogromne wrażenie)
- dzień zakończyliśmy integracyjną dyskoteką z profesjonalnym DJ 
Wtorek:
- wyjechaliśmy do Istebnej ( W programie: Chata Jana Kawuloka w Istebnej jest jedynym autentycznym obiektem architektury drewnianej. Autentyczny i niepowtarzalny w swoim rodzaju obiekt, jest dowodem „Siły Tradycji”, która przetrwała do dziś. ; Izba Pamięci Jerzego Kukuczki.)
- przejechaliśmy do Koniakowa ( Muzeum Koronki, które powstało w 1962 po śmierci Marii Gwarek, której pamięci poświęcona jest ta placówka.)
- spacerowaliśmy po Trój styku w Jaworzynce
- bawiliśmy się na kolejnej dyskotece
Środa:
- zwiedziliśmy malowniczy Cieszyn („polską Wenecję”, Wzgórze Zamkowe, Muzeum Śląska Cieszyńskiego)
- zadowolenie powróciliśmy do domów
Wycieczka bardzo nam się podobała. Z niecierpliwością oczekujemy na następną.
Zapraszamy do galerii.
 
TEKSAS
Autor: mgr Katarzyna Kozłowska   
29.09.2010.
Grupa naszych licealistów, pod opieką pani mgr K. Kozłowskiej uczestniczyła w tegorocznej wizycie w mieście partnerskim Bandera w Teksasie.
Pobyt w tak odległej miejscowości miał miejsce w terminie od 24.08.2010 do 07. 09.2010. Był to okres nie tylko bogaty w nowe znajomości,  nowe przyjaźnie, ale przede wszystkim pobyt, w trakcie którego młodzież licealna poznawała historię śląskich osadników na ziemi teksańskiej, ich niezwykle trudne początki, ich przywiązanie do korzeni, ale też ich współczesne zwyczaje. Wizyta w szkołach teksańskich była integralnym punktem programu, stąd też uczniowie z wielką radością i niezwykłym podekscytowaniem wzięli udział w lekcjach w tamtejszej szkole średniej. To już nie była szkoła znana tylko z filmów amerykańskich. To stało się rzeczywistością. Uczniowie ocenili ten dzień jako „świetny”. Mogli bowiem porównać szkoły polskie z amerykańskimi. Nasze polskie, choć już przypominające nieco te amerykańskie, oferują dużo wyższy poziom kształcenia. Więc, nie mamy  powodów by czuć się gorszymi. Zwieńczeniem szkolnego dnia był udział w meczu football’u amerykańskiego rozpoczynającego sezon rozgrywek. Niezapomniane przeżycie! Wielka przygoda! Były jeszcze inne atrakcje jak: niezapomniane popołudnie w Sea World, sjesta nad Zatoką Meksykańską, wieczór w klimatycznej restauracji w stylu country, teksańskie rodeo, indiańskie Pow Wow etc.
07.09.2010 wszyscy uczniowie powrócili do strzeleckiej rzeczywistości. Teraz tylko dwa miesiące „odpoczynku” i trzeba przygotować się na przyjęcie amerykańskich gości przybywających do Strzelec na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Już raz w naszej szkole byli i wizyta ta zostawiła na nich bardzo dobre wrażenie. W przyszłym roku nie może być inaczej, zwłaszcza że podczas pobytu w Teksasie, wszyscy uczniowie wraz z opiekunem promowali naszą szkołę, opowiadali o niej i o tworzących ją uczniach i nauczycielach, a przede wszystkim zaprosili do ścisłej współpracy w ramach partnerstwa szkół

 
USPRAWIEDLIWIANIE
Autor: dyrekcja   
21.09.2010.
20 IX br. weszła w życie zmiana sposobu usprawiedliwiania nieobecności w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Rodzic/prawny opiekun proszony jest o poinformowanie szkoły o absencji dziecka w tym samym dniu do godz. 11.00 pod numerem telefonu 77 4621047.
 
SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI
Autor: dyrekcja   
09.09.2010.

14 i 15 września odbędą się pierwsze w roku szkolnym 2010/2011 spotkania wychowawców klas i dyrekcji szkoły z rodzicami/opiekunami naszych uczniów.

 • GIMNAZJUM - 14 września:
  • 16:30 - klasy pierwsze - spotkanie inauguracyjne w auli,
  • 17:00 - klasy drugie,
  • 17:30 - klasy trzecie,
 • LICEUM - 15 września:
  • 16:30 - klasy pierwsze - spotkanie inauguracyjne w auli
  • 17:30 - klasy drugie i trzecie
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Redaktor: Administrator   
23.08.2010.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 odbędzie się w szkolnej auli:

- gimnazjum o godz. 8:30

- liceum o godz. 9:30 

 

Inauguracyjna rada pedagogiczna odbędzie się w poniedziałek (30 sierpnia) o godz. 9:00.

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 541 - 560 z 588